Jump to content
arsuz

Radyatör Suyuna Yağ Karışıyor(98 626)

Tavsiye Edilen Mesajlar

arsuz

merhabalar. radyatör suyuna yağ karışıyordu, tamirci yağ soğutucusundan veya blok çatlatmıştır dedi. bugün çıkma aldığım yağ soğutucusunu taktı, radyatörü ilaçla temizledi, daha sonra radyatötör suyuna çatlak kapatıcı ilaç( fürth markaydı galiba kaliteliymiş) koydu. bu işlemler 4 saat sürdü. tamirciden çıktım 50 km yol yaparak eve geldim. araba soğuduktan sonra radyatör kapağını açtım yine yağ tortusu. çıldıracak gibi oldum. ustayı aradım yağ soğutucu sağlam olmayabilir ya da blok çatlaktır ilaç kapatmamıştır diyor. arkadaşlar düşüncelerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
domestos

Yakın zamanda araç hararet yaptı mı? Veya daha önce üsp kapak contası değişti mi?

Benim ilk aklıma gelen bunlar.

8:)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
arsuz

üsta kapak contası 6 ay önce değişti ve conta hem yağ hem su kaçırıyor. 1 ay önce hararet yükseldi ama hareret yapmadı. termostat temizlendi o düzeldi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest deniz_kurdu

motorda yağla suya temas etcek blokdur.ama şöyle birşey daha var bloğunda çatlak olsa araban çalışmıyorken radyatöre yağ değilde suyun kartere inmesi gerekir.yağında su varmı yani su seviyen düşüp yağ seviyen yükseliyormu buna dikkat et.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
arsuz

yağ tertemiz. su yok. radyatör suyunda tahin gibi tortu oluyor. internetten inceledim şanzıman yağı karışabilirmiş. o da yağ soğutucu bozuksa yapabilirmiş e zaten biz de onu değiştirdik ama problem devam ediyor. acaba blok çatlağında da mı yağ tahin kıvamında mı oluyor? ilgilendiğin için tşkler. yorumlarını bekliyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mazda0626

blokta çatlak olmuş olsa yağada su karışır muhtemelen contadandır. Orjinal conta ile değiştirmenizi tavsiye ederim bu arada radyatörü temizletsenizde birden radyatörde temiz suyu göremezsiniz çünkü o yağ hortumlara peteklere kadar gitmiştir  muhtemelen termostat açıldığın da yedek depoda da birikiyodur. Aracınızın su hortumlarındada zamanla şişme olur özelliğini yitirir özellikle radyatör alt ve üst hortumlarını sürekli kontrol edin. Yanlış hatırlamıyorsam würth ün radyatör temizleyicisi var radyatörünüze onu koyup termostat açtıktan sonra suyunu değiştirmeniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest deniz_kurdu

arabanın yağını takip et eksilme varmı.ilk önce bunu çöz.

1.kartedeki yağda su olup olmadığını su fazla karışmışsa boza gibi olur.

2.su fazla değil az inmişse renginde değişme olmaz.sen küçük bir çay kaşığına bir şekilde karterindeki yağı doldur sonra kaşığı alttan ısıt yağda su varsa baloncuklar oluşup hafif hafif patırcıklar oluşur.

3.sen radyatöründeki suyuna yağ karıştığını nasıl anladın o karışımın yağ olduğuna nasıl karar verdin.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×