Jump to content

Replika Otomobiller


emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Replika otomobiller klasik otomobillerin birebir kopyası fakat sıfırdan üretim söz konusu olduğu için güncel parçalar kullanılarak yapılıyor.Yani hem klasik otomobil görüntüsünde hemde  kliması, hidrolik direksiyonu olan ve parçası bol bulunabilen araçlar.

http://www.haberler.com/replika-otomobilde-talep-patlamasi-3124252-haberi/

Türkiyenin ilk elektrikli replikası 1956 Porsche Speedster

http://haber.gazetevatan.com/turkiyede-bir-ilk/482948/44/Otomobil

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobilini Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’ndeki Retro Works isimli firmaya ait atölyede ürettiklerini vurgulayan Tüzmen, otomobilin 3,5 saniyede 100 kilometre hıza ulaştığını söyledi. Elektrikli otomobilin sessiz çalıştığını ve çevreyi koruma özelliğiyle ön plana çıktığını dile getiren Tüzmen, aracın aylık yakıt masrafının da 10 lira olduğunu kaydetti. Tüzmen, elektrikle çalışan spor replika otomobil satın almak isteyen kişilerden yoğun talep gördüklerini ancak ayda en fazla 4 araç üretebildiklerini dile getirdi. Tüzmen, şunları söyledi:

"Çok hızlı bir araba. Normal şartlarda 300 kilometre hızı bulabilecek bir araba. Biz şimdilik yaklaşık 150 kilometre sürat ve günlük 200 kilometrelik mesafeyi kat ettikten sonra aylık 10 lira elektrik gideriyle şahane bir araba kullanma fırsatını veriyoruz."

İmalatçı firma : RetroWorks - Antalya

http://retro-w.com/wp/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...