Jump to content
Mazda3Barisss

RVM Işığı Geçici Olarak Sarıya Döndü.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda3Barisss

Hayırlı akşamlar. Aracım yeni olmasına rağmen bugün ilk defa bi sorunla karşılaştım. Yine rutin olarak 75 km uzaklıktaki işyerine gitmek için yola çıktık. Yaklaşık 30 km gittim otobanı yarılamıştım ki RVM ışıgı yeşilden sarıya döndü. Aniden dikkatimi çekti. Durmadım yola devam ettim bi yandan da RVM tuşunu açıp kapıyordum belli aralıklarla. Düzelmedi öylece sarı kaldı. Tam ümidimi kesmiştimki asvalt dan diğer asvalta geçerken hafif bi kaç mm yükseklik veya alçaklıktan tam geçerken arkadan tık diye bi ses geldi ve RVM ışığı yeşile döndü tekrar. Yani düzeldi. Fakat bunu neden yaptı daha önce yaşayanınız oldumu ? İyi forumlar ..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Zotone

RVM sensörü belkide çukurlu yolda gevşemiş sonrada yine başka bir çukurda yerine oturmuş olabilir, tamamen tahmini konuşuyorum.. :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
toronaga77

aynı sorun birkac kez benim de başıma geldi.rvm tuşuna acıp kapadım yesıl yanmadı .daha sonra kontağı kapatıp tekrar motoru çalıştırınca sorun düzeldi.ayrıca ara sıra dsc ışığı da 5-6 saniyeliğine yanıp kendinden sönüyor.saygılarımla...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
anamur

benim rvm de benzer durumla karşılaşıldı.serviste rvm tesisatı söküldü kablonun bir ucunun çıktığını tespit edip sorunu çözdüler.saygılar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...