Jump to content

Mazda3 alacağım 2 araba arasında kararsız kaldım.

EypAlp

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar Ben Eyüp Ankaralıyım eskişehirde ünide öğrenciyim mazda3 almaya karar verdim ve aranıza geldim ve Araç piyasasına yeni atılan bir genç olarak siz abilerimden yardım istiyorum. Babam araba almak istiyor ve ikimizin kullanabileceği Mazda 3 almaya karar verdik. Başlangıç için full+full'lere paramız pek bütçemiz yetmediği için 2009 1.6comfort almayı düşünüyoruz. 2tane araç buldum bir bakıp göz atsanız, siz bu araçlardan anlarsınız. Ben daha yeniyim. Şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-sedan-2009-model-cok-temiz-kazasiz-96931014/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-2009-ilk-el-104582762/detay

bu 2si arasnda kararsız kaldım tabi öncelikle mazda yetkili servisine götürüp bir baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikisi de aynı temizlikte ise km'si düşük olanı tercih edin. aradaki fark az sayılmaz.

siyah olanın iç döşemesi açık renk o biraz düşündürür. zira siyah araba zaten zor. iç mekan da açık renk zor oluyor. size kalmış.

bir de o fiayata başka bir şey alınmaz demiş ya satan arkadaş. ben olsam gider mitsu lancer alırım. daya uygun fiyata güncel kasa aracım olur. (eski lancer'cı olunca böyle oluyor tabi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iki araçta güzel vede temiz araçlar ama ben km düşük siyah olanını öneriyorum ikisinin arasından , bu arada ben mazda 3 ün bu kasasını yeni kasasından daha çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Comfort yerine ya biraz daha para verip Touring alın ya da bir alt modele inip Impressive alın.

2009 Touring ile 2008 Impressive arasında benim bildiğim hiçbir fark yok..

Mesela ;

( Aracın bir özelliği yok, ararken ilk karşıma çıkan araç olduğu için linkini koydum )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-manuel-sedan-mazda-3-sunrooflu-101089910/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temizlikleri ve kazası vs yok ise düşük km tercih edin.

Bunun üzerine az bir farklı yeni kasa 3 de alınabilir.

Evet az bir fark ile yeni kasa ve touring alabiliriz ama işte 30un üstüne çıktıkmı ödeme şekli bizi biraz sıkıntıya sokuyor. Ocakta mezun olacağım işe girmem 6-7 ayı bulur o ara sıkıntı yaşamamak için 25-30 arası düşündük.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Comfort yerine ya biraz daha para verip Touring alın ya da bir alt modele inip Impressive alın.

2009 Touring ile 2008 Impressive arasında benim bildiğim hiçbir fark yok..

Mesela ;

( Aracın bir özelliği yok, ararken ilk karşıma çıkan araç olduğu için linkini koydum )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-manuel-sedan-mazda-3-sunrooflu-101089910/detay

Evet abicim haklısın bu araç harbi güzelmiş gidip bi pazarlık yapalım 29.50 veya en kötü 30 a indirirsek büyük olasılık bunuda alabiliriz. :) alırsak eğer senin vesilen ile olacağı için bi çayını içmeye gelirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abicim haklısın bu araç harbi güzelmiş gidip bi pazarlık yapalım 29.50 veya en kötü 30 a indirirsek büyük olasılık bunuda alabiliriz. :) alırsak eğer senin vesilen ile olacağı için bi çayını içmeye gelirim :)

Valla tamamen denk geldi, eğer olur ise kısmetine, ararken karşıma ilk çıktığı için linkini örnek olarak verdim.

İnşallah hayırlı ise olsun ;)

Ayrıca olsa da olmasa da her zaman beklerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla tamamen denk geldi, eğer olur ise kısmetine, ararken karşıma ilk çıktığı için linkini örnek olarak verdim.

İnşallah hayırlı ise olsun ;)

Ayrıca olsa da olmasa da her zaman beklerim :)

Teşekkür ederim. Size son bir sorum daha olacak. Mazda yetkili servisinin planları yıllık mı oluyor? Siyah için yetkili servisini aradım 2009 araba için 2011 yılına kadar bilgi verdi. 2011 önceki bakımları hakkında bilgi vermedi. Bu benim kafamı karıştırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Size son bir sorum daha olacak. Mazda yetkili servisinin planları yıllık mı oluyor? Siyah için yetkili servisini aradım 2009 araba için 2011 yılına kadar bilgi verdi. 2011 önceki bakımları hakkında bilgi vermedi. Bu benim kafamı karıştırdı.

2011 sonrası bilgi vermedi demek istediniz sanırım. 2009-2011 arası bilgiyi almışsınız zaten. 2011 sonrası garantisi bittiği için, yetkili servise götürmemiştir sahibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 sonrası bilgi vermedi demek istediniz sanırım. 2009-2011 arası bilgiyi almışsınız zaten. 2011 sonrası garantisi bittiği için, yetkili servise götürmemiştir sahibi.

pardon yanlış anlattım düzeltiyim 2011-2012 arası bilgim var bu yıllardaki bakım hakkında bilgi verdi. ancak 2009-2011 arası bilgi vermediler onu soracaktım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç kaç el değiştirmiş ? önceki sahibi yetkili servise götürmediyse kayıtlar gözükmez. Siz almaya karar verdiğinizde yetkili servise ekspertize sokabilirsiniz aracı. Ekspertiz hizmeti ücreti konusunda da pazarlığınızı yapın, kesinlikle indirim yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç kaç el değiştirmiş ? önceki sahibi yetkili servise götürmediyse kayıtlar gözükmez. Siz almaya karar verdiğinizde yetkili servise ekspertize sokabilirsiniz aracı. Ekspertiz hizmeti ücreti konusunda da pazarlığınızı yapın, kesinlikle indirim yapıyorlar.

alacagımız kişi aracın ilk sahibi. işte bu haftaiçi yetkili servise götürmeyi düşünüyorum teşekkr ederim verdiğiniz bilgi için. artık pazarlıgımızı daha sıkı yaparız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...