Jump to content

Mazda3 Cam ve Sağ arkadan gelen ses

Badilcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumda takip ettiğim bu iki problem benim aracımdada var .

Yan camlar açıkken sanki gevşeklik varmış gibi titremeden dolayı ses yapıyor.

Ve araç kötü bir yola girdiğinde titremeden dolayı sağ arka taraftan gelen bir metal sesi var.Bugün araç ı İzmir Yeni otomotiv e götürdüm.Usta ile test sürüşü yaptık oda kabul etti sesleri . Araç ı Yeni Otomotiv de bıraktım . Gün içi işlemler hakkkında ararız dediler. Bakalım süreç nasıl işleyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonuç ne oldu acaba benimde arka sağ kapı tarafından sesler geliyor bazen ama çok abartılcak derecede değil, neydenmiş acaba sizin ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sürücü camında da sorun var camı biraz aşağıya indirip öyle gittiğimde camda tıkır tıkır sinir edici sesler geliyor servise bu sorundan dolayı aracı verdiğimde cam krikoları komple değiştirdiler 2 kapınında ancak sorun halen devam ediyor ve üstelemedim yoksa kapıyı değiştirirler valla... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bir fırsatta hem bu sorun hem de sol önden gelen tıkırtı için gideceğim. Tıkırtı için bir bülten vardı onu uygulatacağım garanti bitmeden.

Bu konuyu yani cam az açıkken oluşan tıkırtıyı da soracağım. Eski (2004 model Mazda6) aracımda da aynı problem vardı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bir fırsatta hem bu sorun hem de sol önden gelen tıkırtı için gideceğim. Tıkırtı için bir bülten vardı onu uygulatacağım garanti bitmeden.

Bu konuyu yani cam az açıkken oluşan tıkırtıyı da soracağım. Eski (2004 model Mazda6) aracımda da aynı problem vardı..

Sizdede benim bahsettiğim problem mi var ön cam az açıkken gelen tıkırtı sesleri

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan camların mekanizması yağsız kalmış ama tam olarak düzeldimi test edemedim.

Arka sağdan gelen ses ise lastik üstünde bir noktaya çakıl taşı girmiş ve o hareket ediyormuş.

Arkadan gelen ses net olarak kesildi.Camları ileride size net olarak iletirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizdede benim bahsettiğim problem mi var ön cam az açıkken gelen tıkırtı sesleri

Evet, ön camlar açıkken sanki boşluk varmış gibi sallanıp ses yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Dün serviste bu sorunuma da baktılar "Yan camların civataları sıkıldı, sabitlendi" yazıyor servis formunda.  Akşam test etme şansım olmadı, ilk fırsatta çözüm olup olmadığını yazarım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
1/16/2013 at 09:58, Burak :

Dün serviste bu sorunuma da baktılar "Yan camların civataları sıkıldı, sabitlendi" yazıyor servis formunda.  Akşam test etme şansım olmadı, ilk fırsatta çözüm olup olmadığını yazarım ;)

Sonuç;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...