Jump to content
necoxx

Mazda Motor Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

necoxx

Yeni bir mazda kullanıcısı olarak karşılaştığım bir sesi sormak istiyorum.Aracımla ilk uzun yola çktığımda 110 km lerde motordan geldiğini tahmin ettiğim boğuk bir ses geliyomuş gibi geldi çok dikkatli dinleyince.Aracım brc sıralı sistemli belkide enjektör sesidir böyle bir sesle karşılaşan varmı.Yada benim hüsnü kuruntum mu?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SeRcAn35

110 km de az da olsa motor sesi duymanız normal, enjektörden gelmiyordur motorun kendi sesidir ancak çok anormal bir ses duyuyorsanız servisinize gösterin.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
ALİİHSAN

Ben o sesi çok seviyorum. Kulağıma hoş geliyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
onurum41

hızdan çok kaç devirde kullandığınız yada sesin kaç devirlerde geldiğidir bence.normal hızlanmada ve düz yolda 110km de çok bağıracağını zannetmiyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

5. viteste bağırmaz ama arkadaşın aracı AT . AT ler 4 vites ama dişli oranını bilemiyorum  4. viteste ise, hafiften ses duyman normal bence.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sga

Mrb arkadaşlar benim araçta 2009 yeni kasa mazda 3 motor sesi ilgili bir sıkıntım var. 2 ay önce araba çalışır durumda bıraktığım oluyordu. Arabaya bindiğimde motor çok sessiz çalıştığı için sesini duymadığımdan tekrar kontağı çalıştırmak için çevirirdim. Öyle çalıştığını anlardım. Şimdi ise çok gürültülü çalışıyor. Buda benim canımı çok sıkıyor. Havalar soğuk olduğundan desem ısındıktan sonrada aynı. Neden olabilir acaba. yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
olker444

Serviste ustalar dinlerse daha mantıklı bir cevap vereceklerdir, havaların soğuk olması aracın yüksek rolantide çalışmaya başlamasına neden olmaktadır, ancak 15 dk sonrasında haala ses normalleşmediyse sıkıntı olduğunu düşündürüyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
sga

Servis sıkıntısını biliyorsunuz. benim sorunun neden olduğunu bulup öyle servise götürmem gerekiyor. :)) Tuhaf ama öyle baskı balata nerdeyse bitmiş servise götürdüm. Ustaya anlattım 4 ve 5 viteste gaza yüklenince devir saatinin anormal şekilde yükseldiğini ama arabanın hızlanmadığını. Usta bindi tur attı normal olduğunu söyledi. Hatta motorun sağlam olduğunu gösterir dedi.bende sorunu internetten araştırdım. Sorunun baskı balatadan olduğunu anladım servise tekrar götürdüm. Öyle baskı balata değiştiler. Bu şikayetimide söyledim. Sesini dinledi bir sorun yok dedi. Çok iyi biliyorumki sesinde değişme var araba ısınsa bile tır tır diye belirgin bir sesle çalışıyor motor. O yüzden buraya yazdım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...