Jump to content
Badilcan

Mazda3 Dizel Yokuş Kalkış Desteği

Tavsiye Edilen Mesajlar

Badilcan

Mazda3 ü almadan önce en belirgin şartlarımdan biri yokuş kalkış desteği idi. Ama mazda3 ü test edince Nefsi me hakim olamadım ve bu özelliği gözardı etmiştim. Daha önceki 2 aracımda yokuş da kaldığımda gergin anlar yaşıyordum , hatta ufak bir geri kaçırma kazasıda yaşadım.

Dün aracımla bir çok yokuşta deneme yaptım.Gergin başlayan testim huzurla bitti. Yokuşta ayağımı debriyajdan çektiğimde gaza basmadan arac yokuşu tırmanmaya başlıyor :) . Bence bu Yokuş Kalkış Desteğidir :) .

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Dizellerde tork yüksek olunca, araç kendiliğinden gidiyor dediğiniz gibi. Çoğu zaman yavaş akan trafikte, yada yokuşta bunu uyguluyorum ben. Ama keşke dizelde, otomatik vites seçeneği olsaydı. Otomatik vites İstanbul gibi bir şehirde "Can"'dır çünkü.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Badilcan

Evet İlhan bey yüksek tork a kalkışlarda alışamasamda yokuş larda inanılmaz işime yarıyor.Biz İzmirde genelde çevre yolunu kullandığımız için otomatik vites şu an ihtiyacımız dahilinde değil.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...