Jump to content
Arsenik

Benzin, benzin deposu ve giderken stop sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arsenik

Merhabalar,

(1991 Mazda HB 323) Aracım yolda giderken stop ediyor. 1-2 dk sonra tekrar çalışıyor. Şans eseri keşfettim, benzin deposu kapağını açtığımda sıra dışı bir basınç var (eskiden olmazdı bu basınç), açtığım anda deponun içinden metalik bir ses geliyor, sanki bir parça basınçla yerinden oynayıp geri düşüyor depo içinde.

Sonra marşa basınca anında  çalışıyor.

Ayrıca aracım epeydir yatıyordu. Benzin koruma kapağı bozuk, çocuklarda epeyce taciz etti evin önünde. Dış kapağı açtığımda depo kapağı açıktı ve dibinde kırmızı toprak vardı.

Sanırım çocuklar depoya toprak attılar. Toprağın oraya kendilğinden birikmesi imkansız, belliki avuçla konulmuş.

Depo temizliği zormudur, araç 136 000 de. Benzin filtresi değiştirmek gerekirmi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

Benzin deposu temizliği çok zor bir işlem değildir.Arkadaşımın başına gelmişti ordan biliyorum benzin yerine mazot koymuşlardı çalıştırmadan farketmiş arkadaş aracı çekici ile sanayide bir motor ustasına goturduler cıkardılar bir güzel temizlediler.Bence depo ile birlikte benzin filtresinide değiştirmenizde fayda var kum orayada yapışmış olabilir araç çalıştığı için

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...