Jump to content

Mazda6 AT Hız Problemi

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 226
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

70

• Mücahit

14

• Ali

16

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Doğru walla rezil olursun.Şaka bi yana bu paspas olayı bir kaç kez oldu bana.Yıkamacı abiler ters veya fazla yukarı yerleştirdi,gazı köklediğimde fark ettim paspasa değdiğini sonra hemen biraz aşağı alınca tam tabana geldi gaz pedalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi tek 4. viteste oluyosa o vitesin dişlisinde bi problem olabilir sanki

Dişli sorunu olsa idi, o sorun, yeri göğü inletmek şeklinde kendini belli ederdi.

Motorun gücü, en üst viteste daha belirleyicidir.

Son hızda havanın direnci, lastiklerin "yuvarlanma direnci" (rolling resistance), mekanik aksam kayıpları çok belirgin olarak ortaya çıkar.

Alt viteslerde yüksek devirlere ulaşmak göreceli olarak daha kolaydır.

(Vitesi bisiklet kullanırken en üst viteste alt viteslere kıyasla aynı devirde pedal çevirmek daha zordur ya, aynı mantık)

-------------------------

Bu arada, aklıma gelmişken, söz konusu aracın lastik basınçları nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik basınçlarını lastiği değiştirdiğimden beri 32 de tutuyorum.

Bir de ufak bir not. Araçta hala Nokian WR kış lastikleri var.. 1 hafta içinde değiştireceğim. Bunun etkisi olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolsun Soner'im Porthosum C.tesi günü benim elimden tutup Merser'e götürdü.

Cihan ve saz arkadaşları ile tanıştık. Hepsi okumuş insanlar. Bilgileri konuşmalarından belli oluyor.

İlk olarak alete bir hotfix geçtiler. Garibime bu güne kadar kimse yeni program atmamış.

170 e çıkacak bir yol bulamasakta yaptığımız test sürüşünde bazı şeyler tesbit etti arkadaşlar.

Bu sabahta arabayı bıraktım. Bakalım ne çıkacak sonuç olarak..

Soner'ime tekrar ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Sağolsun Soner'im Porthosum C.tesi günü benim elimden tutup Merser'e götürdü.

Cihan ve saz arkadaşları ile tanıştık. Hepsi okumuş insanlar. Bilgileri konuşmalarından belli oluyor.

İlk olarak alete bir hotfix geçtiler. Garibime bu güne kadar kimse yeni program atmamış.

170 e çıkacak bir yol bulamasakta yaptığımız test sürüşünde bazı şeyler tesbit etti arkadaşlar.

Bu sabahta arabayı bıraktım. Bakalım ne çıkacak sonuç olarak..

o araba geziniyor yolda :D söleseydin onada baksınlar >:D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o araba geziniyor yolda :D söleseydin onada baksınlar >:D

Zaten ilk söyledikleri şey o oldu. Ama lastikleri değiştireceğim için şu anda bir rot balansa bakmaları pek anlamlı değilmiş.

Lastikleri değiştirdikten sonra getir bakalım dedi. Malum hala üzerinde kış lastikleri var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Zaten ilk söyledikleri şey o oldu. Ama lastikleri değiştireceğim için şu anda bir rot balansa bakmaları pek anlamlı değilmiş.

Lastikleri değiştirdikten sonra getir bakalım dedi. Malum hala üzerinde kış lastikleri var..

rot ayarına baksınlar balanstan araba gezinmez,lastik deişince zaten rot ayarı bozulmaz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Sağolasın..Sonuçta hepsi aynı yere çıkıyor.. Eğer fatura ağır olmazsa hemen 1-2 gün içinde lastikleri de değiştiriyorum..

bridgestone alma cok kazık :D goodyearda kampanya varmıs bide herhangi  bi sebebten yarılırsa lastik yenisini veriomus
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bridgestone alma cok kazık :D goodyearda kampanya varmıs bide herhangi  bi sebebten yarılırsa lastik yenisini veriomus

Yİne Nokian düşünüyorum.. 180 YTL ye tanesi Yeni H serisinden..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...