Jump to content
323mazda

Mazda 323 Aracımda Kesilme Sorunu Var

Tavsiye Edilen Mesajlar

323mazda

selamlar arkadaşlar mazda323 98 model 1.5 araç sahibiyim aracımda hiç bir sornum yokken uzun yola gideceğimden dolayı tanıdığım bı tamirci arkadaşıma bakıma götürdüm .orda triger seti, 3 ad. kayış vantiratör ve tam bilmediğim iki kayış daha bujiler , buji kabloları , amortisörler (arka ) hidrolik yağları motor yağı gibi genel olarak bakımlarını yaptırdım . bunlarda sonra araç çok hafifi eğimli rampa aşağıya giderken bile gazı bıraktığım anda sanki arkadan aracı yavaşca birisi çekiyormuş gibi gitmekte zorlanıyor yavaşlıyor ilk kalkışlarda titreme yani acemi bi şöför kullanır gibi takler gibi ( ama çok hafif )bi sorun yapıyor.. daha sonra rölantide aracın devri 2000 de çalışıyor ışıklarda duruyorum araç boşta devir 2000 de çalışıyor.rölanti ayarından düşürüyoruz 200 metr gittikten sonra yine çkıyor. gaz kelebeğindendir dediler  gaz kelebeğini tamizlettım iki kere yinede bi sonuç alamadım ne yapmam gerekiyor konuyla ilgili arkadaşların destegini bekliyorum ... şimdiden teşekkürler ..e-mail: aykuttemir2885@hotmail.com tel: 05072044220 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Yaptığınız işlemler çok iyi lakin aracınızın orjinal buji kablolarını değişmeniz iyi olmamış, bide kullanmış olduğunuz buji kodu çok önemlidir, aracınızızn kodunu buradan öğrenebilirsiniz, probleme gelince aracınız doch üstten çift egzantrikli bir motor kullanıyor vede bu tip motorlarda triger kayışını değişmek çok usta ve hassa eller gerektirir, aracınızdaki sorunlara triger ayarının iyi olmaması, yanlış buji takılması, yan sanayi buji kablosu kullanılması sebep olmuş olabilir, size önerim öncelikle yetkili bir mazda servisine gidip takmış olduğunuz yan sanayi triger kayışını orjinal ile değişip iyibir ayar yaptırın takılan bujileri kontrol edip uygun değilse uygun buji takın, iyice bir kontrol ediniz.

http://www.mazdaclubtr.com/29373/mazda-323-89-94-modellerinde-kullanilan-motorlara-uygun-buji-marka-ve-kodlari/

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×