Jump to content

Mazda 3 bagaj kapağından gelen ses

slymn.ertugrul
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba

Aracımda seyir halinde iken bagaj kapağından inanılmaz rahatsız edici tıkırtılar gelmekte.

Yanlız deneyimlerim üzerine hava sıcak iken ses yok ama hava soğukken acayip ses geldiğni fark ettim.

Kilit noktası vs herşeyi kontrol ettirdim ancak çare bulamadım.

Galiba bagaj kapağındaki iç plastikten gelmekte bu ses.

Bu konudan muzdarip olan ya da fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıcak iken olmaması  iç kısımdaki bağaj kapalamalarından olabileceği düşüncesini bendede uyandırdı, bagaj kaplama segmanlarını kontrol ediniz,  gevşek, kırık, yerinde çıkmış bir segman bu probleme sebep olabilir, eğer böle bir durum yok vede hala ses devam ediyosa , bagaj kaplamalarının sökülüp altında başkaca ses yapabilecek bir ekipman olup olmadığına bakınız, son çare olarak kaplamaların sürtündüğü kısımlara slikon spey sıkabilirsiniz, sürtünme sesini kesecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar, birebir aynı yapıda mıdır bilmiyorum ama benim de 2010 modelde benzer bir sorunum oldu. Bagajdaki plastik kapağın oturduğu yerin cama en yakın olan kıvrımına 2 adet sağlı sollu kalınca bir bant yapıştırarak sesi kesmiştim. Vaktim olursa bir fırsatta resmini de eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok sevinirim bi resim eklersen.

nasıl bir malzeme kullancağımı nasıl uygulayacağımı bilmiyorum.

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek tarafı bant, diğer tarafı kauçuk olacak şekilde bir madde olması yeteri. Maksat iki sert yüzeyi birbirinden ayırıp ses yapmasını engellemek.

Şunun gibi birşey ;

http://turkish.alibaba.com/product-gs-img/siyah-k-p-k-band-insulationpvcsingle-taraf-kau-uk-927042827.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim.

hemen bulup uygulamam lazım yoksa bagaj kapağını söküp havadar havadar çıkıcam yola :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim.

hemen bulup uygulamam lazım yoksa bagaj kapağını söküp havadar havadar çıkıcam yola :)

İkinci çözüm daha mantıklı gibi geldi bana...

:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba

Aracımda seyir halinde iken bagaj kapağından inanılmaz rahatsız edici tıkırtılar gelmekte.

Yanlız deneyimlerim üzerine hava sıcak iken ses yok ama hava soğukken acayip ses geldiğni fark ettim.

Kilit noktası vs herşeyi kontrol ettirdim ancak çare bulamadım.

Galiba bagaj kapağındaki iç plastikten gelmekte bu ses.

Bu konudan muzdarip olan ya da fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum...

araciniz sedan mi  ayni sorun bende de vardi hatta konu actim saolsun  site Yönetimi  konuyu anlamadan  dinlemede Hatchback  araclarin oldugu mazda 3lerin konusuna taşımış... neyse ben sorunu çözdüm  sitedeb pek yardımcı olan çıkmadı bana...

Nasıl  bir ses var birde arac sedan mi eğer sedansa kapağı  sökme  konusuna jadart her konufa yardimci  olurum ben sorunu cozdum buyuk oranda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

teşekkürler yardımlarınız için

kalınca bir bant ile sorunu hallettim şimdilik

düğmeleri çıkmış olabilir kardeşim benim mazda 3 tede  vardı aynı sorundan, parçacıdan ordakilere benzer siyah düğmeler satılıyo, çok dandik bişey ama orjinalından sağlam oluyo, bende tonla tıkırtı gacırtı vardı, saclara kaynak attırdım, döşemeleri de bir bir kendim hallettim şu an tık ses yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...