Jump to content
Katil Balina

Mazda2 ABS'nin Devreye Geç Girmesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina

önceki aracım focus'ta (2) frene çok az abandığımda abs hemen devreye giriyordu ve hatta devreye girmese keşke dediğim durumlara neden oluyordu çünkü devreye girdiğinde fren mesafesi çok uzuyordu.

mazda 2'de ise durum çok farklı, 'abs'nin devreye girmesi için gerçekten de ciddi zorlamak gerekiyor ama araç çok iyi fren tutuyor ve resmen yere yapışıyor ama  dereye girdiğinde de diğerleri kadar fren pedalında seri bir tıklama hissedilmiyor. bunu ben de fark etmiştim  ama bugün hep civic kullanan amcam (evet başından beri civic kullanan adam var, hep yeni kasasını alan, daha yenisi çıktığı gün elindekini satıp yenisini alan:))arabayı bi deneyeyim dedi ve aynı şeyi söyledi.

bana sanki bir sorun varmış gibi geliyor ama genel olarak sizin tecrübeleriniz nedir bilmek istiyorum.

fren teknolojisinin firmaya göre değişiklik gösterdiği kesin. ama bu düzeyde bir farklılık soruna işaret eder mi bilemedim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...