Jump to content

20.06.2014 Günü Dolu Sonrası Hasar Tespiti

Shanus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracın yanında bulunan golf vs passata birşey olmadı .. en fazla hasarı Mazda gördü .. Sağlamlıkta sınır tanımayan Mazda kaporta da sınıfta kaldı diyorum :((((

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun....

Kaporta sağlamlığında volvo...

İzmitte dağda dolu yağmıştı.... İbiza çekiçle dövülmüş gibiyken volvo da çizik yoktu.... Honda yı hiç söylemeyeyim...

Japonlar kaportayı hafif olsun diye ince yapıyorlar... Buda böyle afetlerde can sıkıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ne yaparsa yapsın kaporta karoser konusundaki kepazeliğini kapatamaz. Yine honda da aynı şekilde. Bu konuda mitsubishi ve nissan çok daha iyi. Ama gel gör ki, mecburen mazda. Nissan leylek gibi yüksekliğinden yolda durmuyor, mitsubishi yolda denzinde 9 litre yakıyor. Yani bile bile lades bizim ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Hangi semttesiniz? Maltepe'de hasarsız atlattım dün. Ceviz büyüklüğünde vardı dolu. Sizinki doludan çok çatı vs. den düşen başka cisimlerden de olabilir sanki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam çok üzüldüm valla yaa  :'( Çok geçmiş olsun. Bizim burada da dün akşam 10.30 civarı yine dolu başladı ama geçen ki kadar büyük boyutta değildi. Yoldaydım bende şehiriçinde bir apt altı felan aradım hemen, müsait bir yerde durdum bekledim geçmesini. Bu Mazda sacı çok mu ince anlamadım yağan dolu kafama taş otıyormuşlar gibi hissettirdi arabanın içinde takur tukur ses verdi. Madem kaporta konusunda bu kadar geri planda özellikle Mazda, çarpışma testinden nasıl 5 yıldızla geçiyor. Volvo nun kaporta kalitesi dillere destan olmuş zaten, her daim bir numara.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun , fakat dikkatimi çekti düz alanlarda olması gerekmezmi dolu izinim sizinki en sağlam yerlerinde köşelerde , kıvrım yerlerinde oluşmuş normal şartlarda tavan bagaj ve kaputta olur , başka cisimler düşmüş gibi chaos un dediği gibi ?

Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam çok üzüldüm valla yaa  :'( Çok geçmiş olsun. Bizim burada da dün akşam 10.30 civarı yine dolu başladı ama geçen ki kadar büyük boyutta değildi. Yoldaydım bende şehiriçinde bir apt altı felan aradım hemen, müsait bir yerde durdum bekledim geçmesini. Bu Mazda sacı çok mu ince anlamadım yağan dolu kafama taş otıyormuşlar gibi hissettirdi arabanın içinde takur tukur ses verdi. Madem kaporta konusunda bu kadar geri planda özellikle Mazda, çarpışma testinden nasıl 5 yıldızla geçiyor. Volvo nun kaporta kalitesi dillere destan olmuş zaten, her daim bir numara.

Saç çok ince ama içte çelik bariyer fazlaca kullanıldığı için 5 yıldız alıyor. Örneğin mazda da torpidonun orada yaklaşık 50 lik pvc boru kalınlığında demir var, keza kapı içlerinde çelik bar, arkada yine aynı şekilde demir var. Dolayısıyla mazdayla kaza yaptığında arabaya elveda diyeceksin ama büyük olasılıkla canın kurtulacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Köşeler, kıvrımlar en sağlam yerler sonuçta. O göçen yere elinizle basın kolay kolay esnemez bile. Ama kaputun üstünde bir yere parmağınızla basın hemen esner göçmeye müsaittir.

Yağan doludan değil de çatıdan falan birleşerek düşmüş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha sağlam olan yerlerin ezilmesi ilginç, yalnız çatıdan bir şey düşse(dolu haricinde sert bir cisimden bahsediyorsak) boyayı da çizip kaldırması lazım değil mi o göçüğe oranla?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi dileklerinize çok teşekkür ederim .. Yer Pendik, kaynarcaya doğru E5 ile tren yolunun tam ortasında .. Eşim balkondan video çekmiş ..Görmesem bende ,inanmazdım dolunun yaptığına .. cevizin 2-3 katı  .. ve düz de gelmiyor çapraz vs  öyle bir hızda gelmiş ki .. 2. furyada mahvetmiş .. ilk video da birşey yok 2. sinde görünüyor üst taraftaki ezik :((

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben doludan bahsediyorum. Kar gibi birleşip birden kayarak toplu şekilde düşebiliyor. Bizim arkadaşın aracı doludan hasar görmedi fakat doludan hemen sonra çatıdan kayarak gelen dolular kaputu resmen göçertti. Öyle bir şey olabilir diye düşünüyorum. Bizimki tahmin tabiki.

Binlerce dolu tanesinden bir kaçı ceviz büyüklüğündedir o da bu araca denk gelmiştir bunda da yapacak bişe yok hayırlısı böyleymiş deyip geccen :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...