Jump to content

20.06.2014 Günü Dolu Sonrası Hasar Tespiti

Shanus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Vakumla düzelmez. Vakum geniş yüzeylerde işe yarıyor. Daha 3-4 gün önce bir arkadaş ters yöne girmiş U dönüşü yapayım derken park halindeki aracımın çamurluk kısmına vurdu. Yaptırayım falan dedi, dedim benden uzak Allah' a yakın ol :) Kısacası çok uğraştık ama vakum düzeltmedi. Köşe yerleri çok sert olduğundan çekemiyor. Davlumbazı sökecek, çekiçle ne kadar düzelirse artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için sağol, öğrenmiş olduk. Çekiç pürüzsüz yapmaz elbette ama en azından şimdikinden iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için sağol, öğrenmiş olduk. Çekiç pürüzsüz yapmaz elbette ama en azından şimdikinden iyi olacaktır.

Pürüzsüz olmuyor elbette, her araca binişte gözünüz oraya gidiyor canınız sıkılıyor sonra dünya malı deyip yola devam ediyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar ..Tampon için 26 sında autoking te randevum vardı .. gitmeden bu durumu bildirir bir mail attım , ayrıa arayacağım ..  sonuca göre  bir tanıdığım var  ona baktıracağız artık . ya da gocük sihirbazına götüreceğim .. bakalım artık ..  bi ölüme çare yok .. ama can sıkılıyor işte böyle ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ya ne kadar olsada ben dolunun arabanın o köşelerine zarar verebileceğini düşünemiyorum...Dolu o kadar çökertti diyelim boyaya hasar vermezmi.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun oncelikle.

bu dolu meselesi gerçekten can sıkıcı ama genelde dolu büyüklügüne göre ya aracın tamamina elek gibi nizami bir sekilde zarar veriyor ya da hic vermiyor. böyle bir göçük tek  dolu ile oluşacak gibi gelmiyor bana. ya da şu ihtimal var bazen pek çok dolu bir araya gelip çok daha büyük bir tane oluşturabiliyor. bu voltranı oluşturan iki dolunun da sizin araca isabet etmesi büyük talihsizlik. kim ne derse desin ayni dolu hangi araca vursa aynı etkiyi yapar. bu dolu tanesi öyle görünüyor ki doluluktan çıkmış ayrı eve çıkacak raddeye gelmiş. bu haliyle kim ne derse desin isabet ettiği yere aynı etkiyi yapar. yani volvo molvo hikaye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir iki tane büyük parça düşmüş sanki, çok gecmis olsun.... Duydugum kadarıyla oto sacı kağıt gibi dokunsan eliniz girer boyasiz saca derler... Sacı sağlamlayan  boya imiş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Eyvah eyvah...

Bu konunun açıldığı tarihlerde ya da az daha ilerisinde, Konya'da da hayatımda daha önce görmediğim bir dolu yağışı olmuştu. Bulunduğum apartmanın merdiven sütununun tepesindeki cam çatı vs. komple inmişti. E tabii bu ufak ölçekli felaketten önceki aracım nasibini almıştı. Tavanda çekiçlenmiş gibi hafif-muntazam oyuklar. Biri falan yapmış olsa deliye dönerdim de, doğadan gelince kızacak bir şey yok.

Fakat Mazda'larımızın kaportası daha narinse bu kış ne yapacağız bilmem. Umarım aynı büyüklükte dolu yağmaz. Şu an için kaza maza ve saireden de çok korktuğum şey bu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eyvah eyvah...

Bu konunun açıldığı tarihlerde ya da az daha ilerisinde, Konya'da da hayatımda daha önce görmediğim bir dolu yağışı olmuştu. Bulunduğum apartmanın merdiven sütununun tepesindeki cam çatı vs. komple inmişti. E tabii bu ufak ölçekli felaketten önceki aracım nasibini almıştı. Tavanda çekiçlenmiş gibi hafif-muntazam oyuklar. Biri falan yapmış olsa deliye dönerdim de, doğadan gelince kızacak bir şey yok.

Fakat Mazda'larımızın kaportası daha narinse bu kış ne yapacağız bilmem. Umarım aynı büyüklükte dolu yağmaz. Şu an için kaza maza ve saireden de çok korktuğum şey bu...

Sakınan göze çöp batarmış. Otomobilinize binerken, inerken duanızı edin.Gerisi hikaye, olacağı varsa her şey olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Bir iki gün önce burada bir yağmur yağdı. Evdeydim. Camdan gelen ses sebebiyle baktım, şiddetli yağış imiş. Bir an küçük dolu sandım.

Ama paranoya başladı. Geçen seneki gibi "ceviz mode: on" şeklinde dolu yağarsa camdan kaportadan önce vay beyaz sedef boyanın hâline.

Gidip araç ötrüsü alayım diyorum. Fakat dolu başladıktan sonra sermenin bir anlamı yok. Olmazsa Koçtaş'tan baret alayım. :D:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...