Jump to content
necilgun

Mazda CX-5 Gaz Pedalının Geç Tepki Vermesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

necilgun

Arkadaşlar,

2012 model mazda cx-5 sahibiyim, gaz pedalı ile motor tepki ilişkisin de bir problemim olduğunu düşünüyorum, gaz pedalına gerektiğinden fazla basarak motorun devri yükseliyor. Yaptığım araştırmada kullanımı hafızalayan bir sistem olduğundan bahsediliyor, bu doğrumudur.

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim,

Saygılar,

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Araç Türkiye'ye ilk geldiğinde test eden üyelerimizin birkaçı da gaz pedalının tepkimesine dikkat çekmişlerdi. Sonraki gelen serilerde böyle bir şikayet duymadık. Sizin probleminiz de bu tepkimeyle ilgiliyse, servise bir danışmanızı öneririm. Belki araçlarınız için bir yazılım güncellemesi falan vardır.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Cherkess

Boğaz kelebeği kirlenmiştir temizletin hava filtresini de değiştirin büyük oranda düzelir.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

Skyactiv Mazda3 deki gaz pedalı tepkisinin neden önceki gibi agresif olmadığını bir uzmana sorduğumda tasarruf amaçlı yazılım dan kaynaklı olduğunu söylemişti.. CX-5 i de test ettiğimde otomatik şanzımanı manuel moda alınca performanslı kullanabilmiştim, otomatik modu biraz ağır gelmişti...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...