Jump to content
kaankalay

Reflex ve Power Hız Göstergesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

kaankalay

Arkadaslar internette izledigim videolar ve gordugum fotograflarda reflex ve power paketleri arasinda hiz gostergelerinin farkli oldugu gordum. Power paketinde dijital oalrak hizi gosteriyor ama reflex paketi oyle degil sanirim. Eger arabasi olan arkadaslardan rica etsem gece kontak acik iken (yani gosterge isiklari tam yaniyor iken) gosterge panelinin resmini koyabilirler mi iki paket icinde?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

kısacası parayı veren düdüğü çalar demişler :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kaankalay

resimler icin tesekkurler. walla su power da olan digital hiz reflex te yok ya sadece bunun icin power alicam :) tabii once parayi ayarlamak lazim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail1903

reflex pakette devir saatini çalmışlar mı ben mi göremiyorum. sadece hız kadranı var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17

Biri(leri)nin garezi var sanırım. Yakıt tüketimi ikince fotoğrafta 19.8lt/100Km görünüyor. Peeehhh.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Hız göstergesinin analog olduğu gösterge panelini daha çok begendim, aslında honda gibi belirgin bir gösterge paneli daha hoş olabilirdi ama gel gelelim yamaha motorların kadranına benzemiş, hiç estetik değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceylanengin

bu arada konu hız göstergesi idi sanırım..

geçtiğimiz gün 10000 bakımına gittim ve muhabbet esnasında power hız göstergesini cok beğendiğimi söyledim. (benimki reflex manuel power olsa alacaktım ama yoktu:) ) Servis yetkilisi bana yurt dışında bu göstergelerden dolayı servise çok sayıda başvuru olduğunu türkiyede de benzer şikayetten birkaç aracın servise basvurduğunu söyledi.. dediklerine göre bakımı zor olabilir diye devir saatinin yanına da hız göstergesi koymuşlar..

öyle bişeyler işte...reflex candır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

Benim dikkatimi çeken nokta ise şu oldu. Neden biri 8000 devir diğeri 6000 devir olarak gözüküyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Benim dikkatimi çeken nokta ise şu oldu. Neden biri 8000 devir diğeri 6000 devir olarak gözüküyor?

İkisi de benzinli olursa 8000 devir. O fotoğraftaki 6000 görünen reflex, benzinli değil heralde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihan_s

Konuyu hortlatıyorum ama bir ricam olacak , reflex donanıma sahip arkadaşlar gösterge panelinin ışıklandırılmış halini paylaşabilir mi acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demirtugalp

manuel olup power göstergeli almak isteyen çok olurdu bence.  reflexin göstergesinde dijital devir göstergesi daha büyük ve görünür olmalı idi. S2000 dijital kadran efsanedir mesela ona benzer birşey olsaymış. sportif olan poweri manuel alamamak, manuel de devir göstergesinden mahrum kalmak bu içinden çıkamadığım bir kararsızlık. reflex e power kadran bulup taktırmak lazım ki bunu yapmış denemiş biri olduğunu da sanmıyorum. bu araç power donanım manuel seçeneği kesinlikle olmalıydı>:(  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Ben 2017 senesinde Mazda 3 ile bayiide ilk tanistigimda (ilk flört) sol taraftaki küçük devir saatini hiç begenmemistim.  Manuel araba kullanan biri olarak biraz daha büyük bir devir saati düslemistim.  Öte yandan, dijital hiz göstergesi de hiç hoslanmadigim bir seçenek.  Ben analog hiz göstergesi tercih ederim.  Hiz göstergesine baktigimda bazen bir rakam okumama gerek kalmadan sadece ibrenin konumunu algilamak hosuma gider.  Geçen süre içerisinde hala devir saatinin küçüklügüne alismaya çalisiyorum ama kesinlikle analog hiz göstergesinden pek memnunum.  Simdi yeniden almak istesem yine Reflex donanim alirdim.

Analog hiz göstergesine 260 km/h biraz uçuk olmus ama sanirim simdiki araçlarda hiz göstergesi ile motor gücü iliskisi pek kalmadi.  Stardard üretim bir hiz göstergesini tüm motor seçeneklerinde kullabiliyorlar.  Tabii bu üretim açisindan daha ekonomik oluyor.  Her motor gücü için ayri bir hiz göstergesine zaten gerek yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demirtugalp

mazda sıradışılık ve özgün olmak için yaptığı çoğu tasarım bana hitap ediyor ben beğeniyorum. devir saati ortada ve büyük olunca yarış arabası hissi veriyo ve diğer rakiplerine göre çok güzel göstergeler power reflex de, golfüm var 2016 model kadranlara bakmamaya çalışıyorum, berbat ama kullanışlıdır. mazda arabayi tasarım ve sportiflik ve sıradan bir araba olmamakla sürücüsünü kendisine bağlıyor.

mx 5 kadran harika mesela, hız göstergesi analog ve devir göstergesinden daha küçük olmalı. tabii ki zevk meselesidir.

yeni_Mazda_MX-5-kadran.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Bence de doğru tasarım bu ama önemli olan devir sayacının ortada olması. Bir süre sonra devir göstergesine bakarak hızı görmeden dahi hızı tahmin edebiliyorsunuz vites oranlarını bildiğiniz için, ayrıca özellikle makyaj öncesi araçlardaki racing motor hissi ayrı bir güzel. 2017lerdeki beyaz mülayim kadranı büyük ihtimalle eskisi aşırı iddialı olduğu için, toyota corolla kafası ile yaptılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demirtugalp

acaba manuel reflex araca power gösterge takmayı denemiş biri var mıdır. bununla ilgili bir bilgi bulamadım. lancerin kadranını baştan sona montajını gösteren bir video var ama kimse 2015 model bi araçta bu işe girişmez belki ama elbette masraflı olur sıfır alınsa ama çıkma bulunup belki yapabilirim ilerde. şahsen kırmızı power gösterge çok hoş. eski nissan aracımın kadranlarını çıkarıp ışıklarını değiştiriyordum. kadranların sürüşe +5 bg katkısı oluyor bence:rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Kablolama tesisatı ve muhtemelen ecu farkı vardır. Yapılmayacak bir iş değilde attığın taş ürküttüğün kuşa değmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Kablolama ya da ecu neden farklı olsun? Gelen bilgiyi gösteriyor ikisi de, farklı bir şey yok. Ha birinde devir dijital, hız analog olarak gösteriyor, ha ötekinde devir analog hız dijital gösteriliyor. 
Bunun için en iyi  soket girişlerinin aynı olup olmadığına emin olmakla başlanabilir.

japancars.ru dan gösterge konektörlerine bakılabilir. ya da ebay amazon gibi yedek parça satıcılarından.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.