Jump to content
burhan_100

1999 Model Mazda 323 Gösterge Panelinde Uzun Far Bildirim Lambası Yanmıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

burhan_100

selam arkadaşlar mazda 323 99 model aracımın uzun far ışığı olan mavı ışık göstergede yanmıyor sigortası falan mevcutmu ? diğer sis farı yağ lambası kontak sistemi vs hepsi yanıyor  sadece uzun far açıkmı bazen hissedemiyorum sorun oluyor bilgisi olan varmı ? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Her bildirim ışığının sigortası olmaz. Panel aydınlatması için tek sigorta olur. Diğer bildirim ışıkları yandığına göre sorununuz sigortadan değil. Uzun farların yandığını gösteren ampül bozulmuştur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
burhan_100

baya meşakkatli bir iş gösterge panelini sökmekte valla içimden gelmedi ampül bozuldu diyince :) bazen uzun far açık kalıyor karşıdaki adam selektör yapınca kısa ya alıyorum :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revolution

Sigortadan olsa far stop dahil hiçbir ışıklandırmanız yanmaz hepsi bir sigortaya bağlı.büyük ihtimalle ya kablodan yada muhtemelen ampül patlak.ama bu namussuzlarda hobda gibi değilki 5 dakkada tüm konsolu basitçe sökesiniz..çok meşakkatli iş hakikaten bilen biriyle sökün.sanayide rastgele söktürmeye kalkarsanız konsolunuzun her tarafında tornavide izleri olur

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...