Jump to content

Mazda5 Bakım Periyotları

SeymeN67
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Özellikle aynı dizel motoru kullanan mazda 3 sahibi arkadaşlardan öğrenmek istiyorum. Ha birde yeni gelen Mazda Türkiye temsilcisine..

Mazda 5 bakım aralığının 10000 km yada 6 ay olduğu söylendi ve kitabında da yazıyor. Bu işlem aynı motoru kullanan 3 lerde de aynı mı ? Artı eğer 10000 Km yol yapılmaz ise 6 aylık süre az değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle aynı dizel motoru kullanan mazda 3 sahibi arkadaşlardan öğrenmek istiyorum. Ha birde yeni gelen Mazda Türkiye temsilcisine..

Mazda 5 bakım aralığının 10000 km yada 6 ay olduğu söylendi ve kitabında da yazıyor. Bu işlem aynı motoru kullanan 3 lerde de aynı mı ? Artı eğer 10000 Km yol yapılmaz ise 6 aylık süre az değil mi?

6 Ay / 10.000.-Km hangisi önce dolarsa. Bu gün siz 6 ay süre az değil mi dersiniz, yarın bir başka arkadaş 10 bin km az değil mi der. Bunun maalesef sonu yok. Genelde Japon markalarının bakım aralığı bu şekilde. Bu ülke bazında değişkenlik gösterebilmekte. Ve satın alırken bunu bilerek alıyoruz. Japon otomobillerinin belki uzun dönem sorunsuzluğu da buradan geliyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 benzinli dizel farketmiyor ayni periyotlarla bakim yapiliyor. Forumda uzun bir sure tartisildi bu konu, uretici boyle uygun gormus bize de uygulamak dusuyor. Aksi taktirde garantiden cikiyor arac.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yıllık periyodik bakım maliyetim 500-600 lira civarı. 2011 model 85 Bin Km'ye gelen otomobilimde de hiç bir sorun, problem yaşamadım. Ülkemizde özellikle dizel otomobillerin periyodik bakımları çok, çok önemli. Malumunuz dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandığımız gibi. Sanırım en pis yakıtını da kullanmaktayız. Yakıttan kaynaklı sorun yaşayan çok dizel motor kullanıcısı var. O yüzden periyodik bakımların 6 ayda bir olması avantajlı bence.

Çalıştığım şirkete bu güne kadar sayısız markanın, sayısız modelini kullanmışımdır. Hepsi de yetkili servislerde bakıma götürülür. Servis maliyetlerini bildiğimden, kendimi çok şanslı görüyorum.

Mazda'nın her yıl 2 defa olan servis kampanyalarını takip ederseniz. %25-30 arası indirimden faydalanarak, aracınıza bakım yaptırabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani sonuç olarak binek ve MPV farkı yok, her dizel 6 ayda bir bakıma girmeli diyorsunuz. Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız ve benimde bilgim dahilinde fakat ben Mazda 3 ü 10000 Km / 1 yıl olarak bakıma götürüyordum. M.E.G arkadaşın dediği benzinli - dizel farketmiyor lafını ne yalan söyliyeyim ilk defa duydum. Zaten konuyu açmaktaki maksadımda bu yüzden di.

Bilgiler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi benzinli dizel farketmeden garantinin bozulmaması için 6 ayda bir sservise gitmek gerekiyor. Benim Aracımın garantisi yok şu anda 10000 km'de kampanyalı dönemde bakımları yaptırıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...