Jump to content
Revivo73

Toyota'nın 1 milyon Aracındaki Sorunlu (Takata) Airbag RX-8'de de var mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Revivo73

Toyota, Honda Nissan ve Mazda milyonlarca aracın yolcu tarafı airbag'inde ciddi bir sorundan dolayı servise cağırıyormuş. "Takata" marka airbag'ler uzun süre yüksek nem alırsa patlayıp içindeki metal parçaları yolcunun yüzüne fırlatıyormuş.O yüzden Toyota, araçlar servise gelene kadar yolcu airbaglerinin devre dışı bırakılmasını ve yolcu koltuğuna kimsenin oturmaması gerektiğini bildirmiş.

 

http://www.bloomberg.com/news/2014-10-20/toyota-says-keep-front-seat-open-as-air-bag-probe-deepens.html

 

RX-8'de de o marka airbag var mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
GökayT

USDM ( Kuzey Amerika pazarı ) için üretilmiş araçları kapsayan bir durum olabilir . Mazda 6'ların benzin depolarına yuva yapan sarı keseli örümceklerin sadece Kuzey Amerika için üretilmiş 2.5 litrelik Mazda 6 'ların depolarına yuvalaması hikayesi gibi olabilir. Her sene 4-5 defa benzer araç çağırma haberleri duymaya alıştık artık, araç geri çağırma olayıda Amerika'da iyice moda oldu.

Gaz pedalının sıkışması , hız sabitleyicinin devreden çıkmaması , hava yastığı açılmaması, yangın tehlikesi vs. bi dolu hatadan dolayı Toyota , Honda CNN international'da epey haber oluyor her sene.

Nthsa'ya göre bu markadan hava yastığı kullanan nissan bmw gm ve mazda 'da risk altındaymış.

Hava yastıklarımızın markasını bilmiyorum ama avrupada böyle bir problem olsaydı şimdiye kadar ortaya çıkardı bence.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Mazda RX8'de o marka airbag var m bilemiyorum ama olay bu kadar ciddi ise bunu Mazda'nın saklayacağını sanmıyorum. Bu yönde bir açıklama yapılmadıysa bence sıkıntı yok.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

Sabah birden haberi görünce aklıma gelmedi ancak haklısın; Avrupa'daki Mazda'larda bu tür sorun olsa çoktan açığa çıkardı.Özellikle benim RX 2006 model ve onda  da çoktan açığa çıkardı.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Firmalar özellikle bu tarz insan hayatını etkileyebilecek hataları kesinlikle gizlemezler.

Gemi yan yattı diye az veya çok hasara uğrayan 4700 aracı en ufak parçasına kadar söktürüp hepsini imha eden bir şirketten bahsediyoruz. Varsa bir problem muhakkak üzerine gidip gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır .

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Leskylor

RX-8lerde 2004 - 2008 arası modellerin etkilendiği söyleniyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×