Jump to content
By_HMTR

Mazda 323 Far Ayarı ve Gösterge Işığı Ayarı Nasıl Yapılıyor?

Tavsiye Edilen Mesajlar

By_HMTR

Arkadaşlar 323'ümde far ayarı düğmesi direksiyonun sol tarafında yatay bir çevirmeli düğme ile yapılmaktaymış yıl 1555'de. Şu anda o düğme hiç bir işe yaramıyor. Farlarımın mesafesi çok kısa ve yükseltemiyorum. Uzunlar azıcık aşağıda olsa normal far seviyesinde olacak. Motorsiklet farı gibi 2 metreyi aydınlatıyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Far ayarı motorlar sayesinde mi yapılıyor? Farlar içinde öyle bir mekanizma yok. Motorlar sayesinde oluyorsa bunu nasıl tamir edebilirim. Yahu var ya aracımın elektrik tesisatını kim kurcaladı bilmiyorum ama inanın içim yanıyor. Hiç bir şeyini doğru dürüst çalıştıramıyorum ve çok zoruma gidiyor. Bu işi halledince klima elektrik tesisatını çekip km sayacı çalışmıyor ona bakacağım. Sayaç neden çalışmaz bilinmez ama mutlaka arıza var. Gösterge paneli çerçevesini sökersem tekrar takılıp kullanılamayacak halde olacağı için açmışken hepsini halledip fiberden yapılan uyguna fiyata üründen bir tane alıp takacağım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Bahsettiğiniz yerdeki düğme far ayarı için değil, gösterge panelindeki ışıkların parlaklığını ayarlamada kullanılıyor diye biliyorum ben.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Far yükseklik ayarı ise bu veya buna benzer bir şekli olması lazım ;

mkaDUQY1boFRjMlCuaXi69A.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

      Evet 323 hb de içeriden far ayarı yok, sadece gösterge paneli ışıklarını ayarlayabiliyosunuz, far ayarı dışarıdadır, her farın altında ve solunda birer yaylı vida var o vidaları sıkarak veya  açarak her fara ayrı ayrı ayar yapabilrisiniz, altındaki vidayı sıktığında far aşağı egilir, açtığında yukarı kalkar ve daha ileriye ışık saçar, sağ sol tataflarıda gene vidayı açıp sıkarak yaparsın.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
By_HMTR

Teşekkür ederim Mehmet abi Gürhan abi. Akşam okudum yorumlarınızı fakat şarjım bittiği için tapatalk üzerinden yazamadım. Akşam gidince bir deneyeyim gösterge ışıklarını. Farları da deneyeceğim. Çok teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı.

Bu arada Mehmet abi konu başlığını düzenler misin Far ayarı ve gösterge paneli ışık seviyesi diye.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×