Jump to content
incirinaltı

Her yetkili servis güvenilir mi? Okuyunuz...

Tavsiye Edilen Mesajlar

incirinaltı

Arkadaşlar bildiğiniz üzere bundan 40 gün önce Bursa Ergin Akın yetkili servisinden forester almıştım. Servis müdürüne telefonda araçla ilgili sorular sormuştum. Bu sorulardan bir tanesi de bu araçların lpgde subap problemi yaptığı üzerineydi.Araçta böyle bir problem olmadığını söylemişti.Eğer böyle bir problem çıkarsa benden sadece parça maliyeti alacağını ve komple sübap değişimi yapacaklarının teminatı verdi.

Araçta sürekli arıza lambası yanınca dün Adana'da Tufan'ın(subaru forumundan)tavsiyesiyle gittiğim usta subap ayarı lazım dedi.

Bursa'daki servis müdürünü aradım, olayı anlattım,önce araca ne yaptın da böyle oldu dedi.BBen böyle deyince lpgdendir dedi.Ben sizden lpgli aldım zaten,hem bilgisayar silindir kaçağı arızası var diyor dedim.Neyse çok uzatmamak için sizin bir sözünüz vardı parça maliyetine(parçayı da geliş fiyatına sayacaktı arabayı alırken ki anlaşmamıza göre) bu olayı halledecektiniz dedim. O da sözümün arkasındayım deyince parça maliyetini istedim,yarım saat sonra söyleyeyim dedi.Yarım saat sonra aradığında 2200 tl maliyeti dedi. Bende size güvenmiyorum çünkü bu işin parça maliyeti 2200 tl ise normal maliyeti ne kadar ki, jaspa bana 2500 tl fiyat vermişti dedim. Ben böyle deyince sinirlendi ve aramızdaki dosluk kopacak kırıyosunuz falan dedi.Baktım burdan hayır yok uzatmadım.Tamam dedim ben burada subap ayarı yaptıracam,siz benim stepnemi gönderin(aracı alırken yoktu sonra gönderecekti),tamam dedi kapattık.

Araç söküldü ve subap ayarı istediği netleşti.Usta sökerken eksantirik dişlisini kırmak zorunda kaldığını söyledi.Aracın daha önce subap ayarı için sökülmüş fakat eksantrik ve dişlisini sökemedikleri için geri bırakmışlar dedi.

Velhasıl bu iş bana 1000 tlye patladı.Önemli değil 1000 tl diğer tarafa da bişeyler lazım.Yalnız biz kime güveneceğiz.İmamdan araba aldım yaptırmadığım yeri kalmadı,yetkili servisten araba aldım bu olayı yaşadım. Allah'a havale etmiştim ama başkaları da kandırılmasın diye üye olduğum forumlara ve bütün subaru servislerine bu olayı yazacağım.Servis müdürü belki stepneyi de göndermez :D ama ben her yere yazacağım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Geçmiş olsun.. Söz senettir derler ama bazıları için pek bir öönemi yok bu düsturun. Bilmiyorum aranızda nasıl bir yakınlık,  arkadaşlık var.  Keşke bu sözde kalan anlaşmayı yazıya dökseydiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
incirinaltı

Yetkili servis olunca bir yazılı bir anlaşmaya gerek duymadım...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×