Jump to content
wolcano

Mazda 323 Benzin Göstergesinin İğnesi Kırıldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

wolcano

merhaba arkadaşlar,
aracımın gösterge aydınlatmasında yaptığım çalışma sırasında benzin göstergesini çıkartmak isterken, gösterge iğnesi motoruna bağlanan pimin dibinden kırıldı. şu anda benzin göstergem off durumda. bunun tamiri mümkünmüdür acaba. benzin gösterge motoru vb. şekilde aramalarıma rağmen bir sonuca varamadım. bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ederim. iyi forumlar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Geçmiş olsun.. Bağlantı şekli nasıldır bu iğnenin hiç karşılaşmadım. Aynı parçanın çıkmasından bulabilirseniz, değiştirebilir misiniz. Sanayide "kilometreci" diye anılan tamirciler var. Onların sorununuza faydalı olacağını düşünüyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
wolcano

teşekkür ederim. bir ara Atatürk oto sanayi ye yolum düşecek gibi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

hocam yanlış anlamayın ama hani bi reklam var ya "bir insan naim süleymanoğlu'na nasıl borçlanır" diye biraz o havayı aldım:))

 

gösterge aydınlatmasında ne türden bir çalışma yapıyordunuz acaba çok merak ettim.  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
wolcano

göstergenin ampullerini beyaz led yaptım fakat numaraların olduğu plastiğin arka fonu yeşil olduğu için bir değişiklik olmadı renkte. ve o yeşil bölgeyi ince zımpara ile temizlemem gerekti. dolayısı ile gösterge iğnelerini çıkartmaya çalışırken maalesef o talihsiz çıt sesi geldi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Öle durumlara kazımak yerine boya sökücü, çözücü kimyasal kullanmak daha iyi bence, geçmiş olsun, sadece o parçayı bulmanız güç olabilir, sonuçta çıkma satılsa bide komple satarlar gösterge panelini, ama belki bizzta bu işi yapan işinin ehli birini bulabiliriseniz ,onun elinden gelebilir, tamir etmek veya yerin ebaşka bişey ikame etmek.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SeZaR_323

Çıkmasını çok rahat bulursun ;) 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • autoçıkma
   Yazan: autoçıkma
   http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-temiz-garaj-arabasi-1998-familia-209859118/detay
  • tilki
   Yazan: tilki
   Arkadaşlar Yaz geldikçe yeni aldığım Mazdama bir şeyler yapma fikrindeyim.. Ama daha evvelinde özellikle Konyamızın bozuk yapılı yollarında beni rahatsız eden kapı döşemelerinden gelen seslerden başlamak istiyorum.... Kapılardaki cam otomatikleride çalışmıyor hemde onada bir bakıyım diyorum... Bu sesi besleme yaparak sünger vs... ile kim keser Oto Döşemeci'mi.. ? Yoksa ben sökebilir ve kendim yapabilirimiyim ? Tavsiye bekliyorum... Ayrıca hafta sonu Konya dışına çıktım yüksek hızda sürücü kapısından inanılmaz rüzgar sesi aldım, sanırsınız kapı açık böyle kapıyı uçurcak gibiydi... O normal mi yoksa kapım ayarsız mı ? Ama kapı dışardan tam örtük gibi ama... Tavisyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×