Jump to content
Mehmet Özdemir

Google Car

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mehmet Özdemir

Her şey uzun süre önce Google Ceo'sunun "otomobiller kendi kendilerini sürmelidir" demesiyle başladı. Teknolojiyi yakından takip edenler, az çok fikir sahibidir Google Car hakkında.

 

Teknoloji dünyasının önemli firmalarından olan Google, uzun yıllardır kendi kendine hareket edebilen yani otonom araçlar üzerinde çalışıyor. Firma geçen Mayıs ayında bu araçlarından birinin tanıtımını yapmıştı. Ancak bu otomobil henüz tam anlamıyla yollara çıkabilecek bir ürün değildi.

Google yaptığı açıklama ile tam anlamıyla çalışan ve gerçek yol testlerinde kullanılabilecek ilk otonom aracın hazır olduğunu duyurdu. Firma resmi internet sayfasında yaptığı açıklamada ilk aracın hazır olduğunu ve yol testlerine kısa süre sonra başlanacağı ifade edildi. Google'ın otonom aracının 2015 yılında Kuzey California'da test edileceği açıklandı.

 

Google, Google Car için geliştirmekte olduğu yazılımı, hazır bir ptototip otomobil üzerinde test etmiş ve 1 milyon kilometre'nin üzerinde kazasız sürüş gerçekleştirmişti. Bu haberi şuradan okuyabilirsiniz.

 

Aşağıdaki videoda Google'ın otonom aracını test eden insanların düşüncelerini ve izlenimlerini izleyebilirsiniz.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×