Jump to content

Mazda 14. Dünya Nobel Barış Ödülleri Zirvesi'nin Önde Gelen İş Ortağı


Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda bir kez daha 12-14 Aralık tarihlerinde Roma’da gerçekleştirilecek olan 14. Geleneksel Nobel Barış Ödülleri Dünya Zirvesinin önde gelen iş ortaklarından biri olacak. Bu yılın zirvesinin Güney Afrika’nın Cape Town kentinde Ekim ayında yapılması gerekiyordu; fakat bazı ödül ve kurumların katılmayı reddetmesi üzerine zirve ertelenmek durumunda kaldı. Roma valisi Ignazio Marino akabinde etkinliğe ev sahipliği yapmayı önerdi;etkinliğin ilk sekiz zirvesi İtalya’nın başkentinde gerçekleştirilmişti.

Mazda, Nobel Barış Ödülleri kazanan kişilerin ve dünya çapında barışı destekleyen kurumların temsilcilerinin bir araya geldiği Nobel Barış Ödülleri Dünya Zirvesinde ikinci kez iş ortağı olarak yer alacak. Zirvenin Sekreterliğinden alınan bilgilere göre Başpiskopos Desmond Tutu, Polonya eski başkanı Lech Walesa, İran asıllı avukat ve insan hakları aktivisti Shirin Ebadi ve Kuzey İrlanda barış aktivistleri Mairead Maguire ve Betty Williams gibi isimlerin aralarında bulunduğu 23 ödül sahibi katılım gösterecek. Bu yılın sloganı ise şöyle: “Barışı Yaşamak! Nelson Mandela anısına.”

“Hiroşimalı Mazda'nın kendi hikayesi de zorlukların üstesinden gelme ve daha iyi çözümler bulmak için alışılmışa karşı çıkma hikayesidir. Ve bu bakış açısını sağlayan kişilere karşı büyük bir sempati duyuyoruz,” diyor Mazda Motor Avrupa İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Wojciech Halarewicz. “Artık, zirve için Avrupa’nın merkezinde bir yer bulmuş olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Roma şehri, Nobel Barış Ödülleri Sekreterliği ve tabi ki ödül sahipleri ve diğer zirve katılımcılarıyla birlikte bu üç günü canlandırmayı ve ilham kaynağı olmayı bekliyoruz.”

Mazda’nın zirve sponsorluğu yalnızca mali destek ve resmi ulaşım için bir filo araç sağlamaktan ibaret değildir. Geçen yıl Varşova’da gerçekleştirilen etkinlikten itibaren Mazda, programa aktif olarak destek olmaktadır. Açılış oturumuna ev sahipliği yapmanın yanı sıra Mazda, Gençlik Zirvesi çalıştayı da düzenliyor. Bu etkinlikle Mazda, dünyanın her yanından geleceğin liderlerini bir araya getirecek ve onları alışılmışa meydan okumaları ve dünyada değişiklik yapmaları için cesaretlendirecek. Aynı zamanda Gençlik Zirvesinde başlayacak olan Mazda Make Things Better Ödülü’nün de ikincisi düzenlenecek. Nobel Barış ödülleri ruhuna uygun olarak yarışma, 30 yaş altındaki bireylerden gelecek önerileri değerlendirecek ve insanların günlük yaşamlarını iyileştirmek için modern araçları kullanarak yenilikçi, yaratıcı ve kullanımı verimli olan projeleri ödüllendirecek. Bu ödüllerden birisi de 10 bin € para ödülü olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...