Jump to content

Mazda 3 Direksiyonu Çevirince Gelen Ses

melikoglu1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

20 dakika önce, Mutlu Tekir :

Yaw alt takımda böyle sıkmakla olacak ses yok.

Aks körüğü önemli, vakit harcama, yan sanayi körükler pahalı değil. Hemen al değiştirt boşuna akslarına zarar gelmesin.

Adem usta gerek yok kalsın demişti. Ucuz uyumlu körük varsa niye takmadık ki. Neyse hafta sonu bi gösterecem. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba sen direksıyonu söküp taktın derı yapmak ıcın Bişeylerı yalnıs mı yaptın takarken ya da vıdeyı cok mu sıktın tork degerlerı felan oluyor sıkarken dıye bılıyorum  Vidayı cok mu sıktın acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgur35 :

Acaba sen direksıyonu söküp taktın derı yapmak ıcın Bişeylerı yalnıs mı yaptın takarken ya da vıdeyı cok mu sıktın tork degerlerı felan oluyor sıkarken dıye bılıyorum  Vidayı cok mu sıktın acaba

Bilmem allah ne verdiyse sıktım. Ama daha önceden de yapmıştım bunu. İlk kez sök tak yapmadım ki. Direksiyonu tek noktadan sabitleme ile ses olacak bir şey olduğunu sanmam ama olabilirde. Tekrar söküp daha az sıkarım bu sefer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman mekanik bir ses. Rotcuya göster derim. 

Direksiyon sökmekle olacak iş değil bu ses. Sürtünme sesi varsa da zaten duyardın içerden. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin şiddeti arttı. Mall of’a gidiyordum. Hızlıca bi yüksel ustaya uğrayayım dedim. Bu arada bugün fark ettim ki arabanın yaylandığı yerlerde kasislerde vs direksiyonu çevirmeden de gark gurk ses geliyor. Yüksel usta da sesi dinleyince z rot veya rot başı olabilir dedi. Rot başı lastiği yırtıktı dedim. Büyük ihtimalle ondandır dedi. Çok yoğundu. Elle rotları tutarak direksiyonu oynatınca tamam buradan geliyor ses dedi. 

Beka Servisten aldığım rot başı fiyatı 660. Z rot 280. 

Evo %10 indirimle 540 diyor. Ama @ibrasoft un dediği birkaç marka da alternatif veriyor. Onlara da yarı fiyat civarı diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Sesin şiddeti arttı. Mall of’a gidiyordum. Hızlıca bi yüksel ustaya uğrayayım dedim. Bu arada bugün fark ettim ki arabanın yaylandığı yerlerde kasislerde vs direksiyonu çevirmeden de gark gurk ses geliyor. Yüksel usta da sesi dinleyince z rot veya rot başı olabilir dedi. Rot başı lastiği yırtıktı dedim. Büyük ihtimalle ondandır dedi. Çok yoğundu. Elle rotları tutarak direksiyonu oynatınca tamam buradan geliyor ses dedi. 

Beka Servisten aldığım rot başı fiyatı 660. Z rot 280. 

Evo %10 indirimle 540 diyor. Ama @ibrasoft un dediği birkaç marka da alternatif veriyor. Onlara da yarı fiyat civarı diyor. 

Mazda kendi üretmiyor sonuçta. Yan sanayi kalitelisinden al geç fazla para verilmez bence. :D

https://www.aloparca.com/yedek-parca/TRW/ROTIL-ALT-MAZDA-3-1-41-61-6DI-TURBO2-02-0-CD2-3-03/JBJ822/898057980

Z rotlar. (Hangi tip lazım sana bilemediğimden)

https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/MAZDA/3/Sedan/2010/1%2C6/77/altkategori/z-rot

Ford'un orjinali

https://www.aloparca.com/yedek-parca/OEM/Z-Rot/3M51-3B438-AC/80028785

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yerli malı yurdun malı teknorot derim. Şaşırtacak şekilde kaliteli ürün yelpazesi var.

Rot başı tanesi 40 TL.

Z rot tanesi 42 TL.

2 yıldır arka Z rotlar teknorot, sorunsuz kullanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rot başını değişmedim. Sadece z rotları değiştim. Ses kesildi. Z rotları oynak yerleri sertleşip, hareket halinde ses çıkarabiliyormuş demek ki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...