Jump to content
MazdaClubTR

Mazda Rebels Ödeneği Körlüğe Çare Arayan Göz Doktoruna Verildi

Tavsiye Edilen Mesajlar

MazdaClubTR

Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” üyeleri, şirketin Mazda ödeneği için oluşturduğu interaktif çevrimiçi platformda sunulan çeşitli TED Üyeleri arasından Dr. Andrew Bastawrous ve projelerini seçti.Bastawrous Kenya’da körlüğü önlemek için çalışmakta ve uygun maliyetli göz bakımı sağlamaktadır. Optometrist bu amaçla akıllı telefonlar için taşınabilir göz muayene kiti olan PEEK’in geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Kendisi şimdi PEEK’i dünya çapında mümkün olduğunca çok insana ulaştırmayı hedeflemektedir. Bastawrous ve eşi Madeleine ayrıca göz muayenesini karşılayamayanlara destek olmak için para toplamak amacıyla Kenya’da bir fırın açmıştır.

“Mazda Meydan Okuyucular topluluğunda bizim için oy kullanmak için zamanını ayıran herkese teşekkür ederiz. Aldığımız destek bizi çok mutlu etti. Mazda ödeneği üç ana proje desteği konusunda büyük değişiklik sağlayacaktır: PEEK’I halka ulaştırmak, Kenya’da bir hastanenin acil göz muayenesi sunmasını sağlamak ve gelecekte göz sağlığı için istihdam ve sürdürülebilir bir yol sağlayacak fırının oluşturulması,” dedi.

“Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” iddialı deneyimleri paylaşmak ve kullanıcıların benzer fikre sahip olanlarla düşünce alışverişi yapabileceği bir alan görevi yapmak için kurulmuştur. Platform diğer konuların yanı sıra ilgi çekici konuları ele alırken alışılmadık yaklaşımlar kullanan insanlar olan seçilmiş TED üyelerinin belgesellerini de kapsamaktadır.

1 Eylül ve 15 Ekim 2014 tarihleri arasında platformda kayıtlı kullanıcılar dört TED Üyesinden biri için oy kullandı. Diğer üç kişi: okyanuslara dökülen petrol temizlemek için yelkenli bir robot geliştiren Cesar Harada, çevrimiçi gönüllüler ve uydu görüntüleri kullanarak afet kurtarma çalışmalarını yönetmeye yardımcı olacak bir “ilk yanıt” programı oluşturan Robert Simpson ve konum farkındalığına sahip müzik besteleri dinleyicinin konumuna göre değişkenlik gösteren Ryan Holladay idi. Bastawrous oyların %43’ünü aldı. Daha fazla bilgi için http://www.mazdarebels.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Anlık bir finansmandan ziyade sürdürülebilir bir yapı için finansman sağlanması da çok önemli. Daha uzun bir süre daha fazla insana ulaşılacak bu şekilde.

 

İleride Türkiye'den de insanların buna layık görülmesini diliyorum..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×