azime

Yaz-Kış Lastik Değişimi ve Rot Ayarı

Arkadaşlar,

Araçlarınızın lastiklerinin değişimini nerelerde yaptırıyorsunuz ve ortalama hangi fiyat aralığında ücret verdiniz?

Ayrıca, rot-balans ayarı lastik değişiminden hemen sonra yapılmalı mı? Ya da aracın bakımı için servise götürdüğümüz zaman yetkili servisi bu işlemi yapar mı?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Konya ili için konuşmaktayım ; Ortalama 40 TL sökme takma parası alınıyor... Balans ayarını ise hemen değilde 1 ay sonra yaptır diyorlar... Neden bilmiyorum... Ama mantıken takacağınız yazlık lastik sizin aracınızdan çıkmaysa zaten sizin aracınıza desenleri vs aşınmaları uymuştur.. Tekrar balansa ne gerek var ? Ama genede pahalı olmayınca yaptırılıyor...

azime bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

lastik janttan ayrıldığında balansı bozulur.. söküp 10 saniye sonra geri taksanız bile o balans bozulacaktır.   balans yapılmadan  tekerlek takılmaz. takılmamalı. 

azime bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

     Öncelikle balans ile rot ayarını bir ayıralım, rot ayarı öle kolay kolay bozulacak bir husus olmayıp aracın alt takımlarıyla ilgili ayarları içerir, balans ise lastiğin janta takılmasından sonra yapılan  ince ayardır, ön tekerleklere  özellikle yapılması şarttır, her söküp takmada yapılmalıdır, balansssız bir tekerlek özellikle 100 km hızdan sonra feci şekilde direksiyonda titreme yapar, buda güvensiz ve rahatsız edici bir durumdur, genellikle lastik değişim ücretine ön iki tekerleğin balansı dahildir yani 4 teker için genelde 30-40 arası bir maliyet çıkıyor.

    Yetkili servislerde her işlem yapılmaktadır.

azime bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.