Jump to content

2007 Model Mazda 3 Motor Test Değerleri

Suleyman_46
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, dyno testlerinin ne değerlerde olması gerektiğini ve nasıl  yorumlamamız gerektiğini tecrübeli üyelerimize sormak istedim. Böylece araba alıp satarken sıkça başvurulan bu testleri daha da tanımış oluruz, diğer üyelerimize de faydalı olur diye düşünüyorum. 

baktığım bir aracın motor test analizi değerlerini ekliyorum. Araç 2007 model ve 5 senedir lpg var. 

post-9427-0-12813800-1429078973_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın motoru iyi değerler vermiş. Tork biraz düşük gibi ama maximum tork devrine çıkartmamış gibi anlaşılıyor. Deneyi yapan ustanın hangi devre kadar çıkardığını bilmek lazım.

Bazen yapılan test de doğru yapılmazsa bir önemi kalmıyor. 

Her yapılan test aynı mı çıkar o da önemli. Bunları iyi değerlendirmek lazım. Ama sizin aracın motoru ustanın da yazdığı gibi iyi çıkmış.

Bilen arkadaşlar varsa (veya test yaptıran) onlarla kıyaslama yaparak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Benim aracımda da 3100 devirde 175 N/M tork 75 hb güç çıkmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın motoru iyi değerler vermiş. Tork biraz düşük gibi ama maximum tork devrine çıkartmamış gibi anlaşılıyor. Deneyi yapan ustanın hangi devre kadar çıkardığını bilmek lazım.

Bazen yapılan test de doğru yapılmazsa bir önemi kalmıyor. 

Her yapılan test aynı mı çıkar o da önemli. Bunları iyi değerlendirmek lazım. Ama sizin aracın motoru ustanın da yazdığı gibi iyi çıkmış.

Bilen arkadaşlar varsa (veya test yaptıran) onlarla kıyaslama yaparak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Benim aracımda da 3100 devirde 175 N/M tork 75 hb güç çıkmıştı.

Teşekkürler cevap için. Aynı firmanın mersin şubesine danışmaya gittim bugün. Ustanın dikkat çektiği nokta, herhangi bir oynama yapılmadan bu sonuçların alınması. Eğer herhangi bir tamirat olmadıysa gayet güzel değerler dedi usta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...