Jump to content
Ali

Araba bagajına teslimat dönemi!

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Amazon,Audi ve DHL teslimat saatinde verdikleri adreste olmadığı için

kargosunu kaçıranların hayatını kolaylaştıracak bir sistemi test etmeye başladı. 

 

E-ticaret devi Amazon, Audi ve DHL ile 'bagaja teslimat' dönemini başlattı. 'Audi Connect Easy Delivery' isimli sistem ile Amazon üzerinden sipariş veren Audi sahibi kullanıcıların paketleri, arabalarının bagajlarına teslim edilecek.

 

Şu an Almanya'da test edilen sistem sayesinde paketlerin alıcılara ulaşamaması sorununun ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

 

Bu yenilik ile Amazon'dan sipariş veren Audi sahipleri teslimat adresi olarak arabasını seçebiliyor. Teslimat günü DHL, GPS aracılığıyla aracın yerini tespit ediyor. Daha sonra kargocu özel bir kumandayla arabanın bagajını açıp söz konusu paketi bagaja yerleştiriyor.

 

Audi, bagajların geçici bir şifreyle açıldığını bu nedenle kargo teslimatının yapılmasının ardından artık üçüncü şahıslar tarafından açılamayacağını açıkladı. Test sürecinde başarılı sonuçlar alınması durumunda sistemin Almanya dışında da uygulanması bekleniyor.

 

Kaynak : http://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1070603-araba-bagajina-teslimat-donemi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×