Jump to content
Ali

Yerli elektrikli otomobil 1-2 aya kadar yollarda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Elektrikli otomobilin, spor, makam ve 4 kapılı aile modelleri bulunacak, fiyatı da mevcut otomobillere göre daha ucuz olacak.

 

 

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, üniversitenin geliştirdiği ve 1-2 aya kadar piyasaya çıkacak elektrikli otomobilin, spor, makam ve 4 kapılı aile modellerinin bulunacağını, fiyatının da mevcut otomobillere göre daha ucuz olacağını söyledi. Tuncer, otomobilin ilk 500 adet üretimi ve satışı için çalışmaların olumlu sonuç verdiğini ifade etti. İlk elektrikli otomobili kendisinin kullanacağını belirten Tuncer, “Bugün satılan elektrikli arabalardan çok daha ucuz olacak. Arabanın tamamına yakını Türk ürünüdür. Her bir parçasını teknokentimizde geliştirdiler. Son derece dengeli bir araba. Ben de kullandım. ‘Bir yarış arabası dengesinde’ diyebiliriz. Ciddi sürat yapıyor” dedi.

 

Üniversitenin ürettiği yerli elektrikli otomobilin motor parçalarının Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde geliştirildiği öğrenildi. İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, şunları söyledi:

 

‘HACETTEPE’YE DÜŞMEZ’

“Yerli araba üretmek o kadar kolay değil. Yerli bir arabayı yapmak Hacettepe Üniversitesi’ne düşen bir şey de değil. Açıklamalardan sonra motor parçası üreten firmaların hepsini aramadım ama Hacettepe Üniversitesi’ne motor parçası üreten bir firma yok. Yerli araba büyük firmaların yapabileceği bir şey. Devlet bize ‘Yerli motor parçası üretin’ derse o zaman kümelenme modeli ile üretmeye çalışırız.”

 

Kaynak : http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1071894-yerli-elektrikli-otomobil-1-2-aya-kadar-yollarda

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
universitely76

Haberin ilk bölümündeki bilgi ikinci bölümünde yalanlanmış! nasıl bir iştir bu yahu..

Umarım seçim öncesi hava ayarı yapmaya çalışılan asparagaslardan biri değildir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

Klasik seçim öncesi halkı kandırma çabaları yine. Geçen seçimlerde de yerli uçak diyorlardı. Hani nerde yok ! Bundan sonra ki seçim için uzay mekiği yapacaz derler. Koyunun çok olduğu yerde çobanlar sefa sürermiş !

 

Haberde ayrı enteresan zaten. Biri söylüyor diğeri yalanlıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Benzin 2₺ olacak elektrikliye gerek kalmayacak [emoji12]

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...