ekaton043

Mazda 323 Otomatik Jikle

Herkese iyi günler, 92 model 323 sedan aracım var. Geçen ay silindir kapağı hafif taşlandı, contaları değişti. O günden beri otomatik jikle devreye girmiyor. Ustaya götürdüm biraz oynadı tamam deyip yolladı, ama hala aynı. Dün bir şey fark ettim; karbüratörün sağında (direksiyon tarafında) karbüratöre takılı siyah yuvarlak bir parça var. Parçaya bağlı kırmızı bir kablo çıkıyor ucunda soket var ama boşta duruyor, muhtemelen takmayı unuttular. Boştaki bu soketin otomatik jikleyle ilgisi olabilir mi? Fotoğrafı internetten buldum kim yüklediyse hakkını helal etsin kullanıyorum. Kırmızı yuvarlak içinde olan kısmı fotoğrafın sahibi başka bişey için belirtimiş. Benim dediğim parça tam net gözükmüyor ama yeşil çizgili olan yerdeki yuvarlak parça.

post-4720-0-04622900-1431075681_thumb.jp

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

    Evet ta kendisi o soketi yerine takmalısınız. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler Gürhan abi, çok olmuyosam bişey daha; peki o soketin yeri ile ilgili bilgin var mı? Biraz aradım ama bulamadım. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

    Şarj dihamosunun yanına doğru , sanırım üstten takamazsın lifte kaldırcan veya kanala çekip alttan takman gerekecek.

    Çok olmak ne demek, sorun değil kardeşim, sormak istediğini sorabilirisin.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Sağolasın abi bugün sanayiye gidip taktırcam inşallah.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.