Jump to content
Mehmet Özdemir

Toyota, Türkiye'den 19 bin 585 Aracı Geri Çağırdı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mehmet Özdemir
Toyota, yolcu ve sürücü hava yastıklarındaki sorun nedeniyle Türkiye'den 19.585 aracı servise çekecek.
109009.jpg
 
Toyota ve Nisssan'ın bugün basında yer alan 6,5 milyon aracı geri çağıracakları yönündeki haberlerden sonra Toyota Türkiye'den ilk açıklama geldi. 

 

Yapılan duyuruda, Türkiye’de satışa sunulan araçlardan: Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için  toplam 19 bin 585 aracın yetkili servislere çağırılacağı bildirildi. 

Geri çağırmanın nedeni şu şekilde duyuruldu; 

 

"Toyota “insana saygı” temel felsefesi doğrultusunda kalite ve güvenliğe verdiği tavizsiz yaklaşımını sürdürüyor. Toyota tarafından yapılan testlerde, belirli bir dönem aralığında üretilen araçlarda sürücü ve ön yolcu hava yastıklarının açılmasını sağlayan parçanın zaman içinde nemden etkilenebileceği ortaya çıkmıştır. Toyota, bu nedenle ortaya çıkabilecek olası bir sorunu önceden önlemek amacıyla ilgili araçların servislere geri çağırılması kararını almıştır.

 

Müşteri odaklı yaklaşımını bir kere daha kanıtlayan ve de yaşı ne olursa olsun ürettiği araçlarda çıkabilecek en küçük olası bir sorunu bile önceden önleme çabası içindeki Toyota’nın, dünya çapında yaptığı bu geri çağırma kampanyası yaklaşık 5 milyon aracı kapsamaktadır. 

Türkiye’de satışa sunulan araçlardan: Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için yetkili servislere çağırılacaktır. 

 

Toyota, Türkiye’de de bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen, geri çağırma kapsamındaki toplam 19 bin 585 aracın sahibi ile iletişime geçecektir.

Yaklaşık 3-4 saat sürecek olan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir."

 

Kaynak: dunya.com

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

Araçlarının arkasında duruyorlar sonuçta. Gayet güzel bir şey. Tebrikler japon üreticilerine. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Kesinlikle çok doğru bir hareket. Japonlara bu konuda çok saygı duyuyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×