ekaton043

Mazda 323 Emme Manifoldu

Herkese merhabalar, Aracım manuel 92 Model 323 sedan LPG li. Manifoldun altında müşür gibi bişey var. Bizim ustalar ucunu falan kırmışlar sökerken. Merak ettiğim o müşür gibi olan parçanın ucuna hortummu takılıyor yoksa elektrik kablosumu bağlanıyor? Takılan hortum veya kablo nereye bağlanıyor. Şu an otomatik jikle açmıyor onunla ilgisi olabilirmi? Diğer resimde ki parçada da altlı üstlü iki giriş var benim üstteki boş, alttakinde hortum bağlı. İksindede horum olması gerekmiyor mu?

post-4720-0-01631600-1432207189_thumb.jp

post-4720-0-58184200-1432207231_thumb.jp

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilk resimdeki kırmızıyla gösterdiğim parçaya takılan iki hortumun nereye bağlandığını harbiden kimse bilmiyor mu?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

    sn Ekotan bahsettiğiniz hortumlar karbüratöre ve manfolda giriyor ama buradan anlatılamaz uzun olan yani üstünde mavi cizgi olmayan hortum motor bloğunun üstünden ilerleyerek karbüratörün arkasına bağlanıyor mavi çizgili olanı tam hatırlıyaamdım ama yarın foto çekebilirisem yüklerim.

   Ayrıca bahsi geçen manifolddaki müşürü sormuşsunuz, eğer oto cikleden çıkan  kırmızı kablo boşta değil ise oto cikle değildir, oto cikle motor bloğundaki müşüre baglanır, karşılına bak soketse oaralarda bir yerdedir baglantı kablosu .yazdığım gibi yarın foto bırakmaya çalışacam.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Gürhan abi, jikleden çıkan kırmızı kablonun takılacağı yeri bulup taktık şarj dinamosunun oralarda bir yerdi. Manifoldun altındaki parçanın çıkmasını bulup aldım. Ucu mavi bir müşür, çift ince hortum girişi var. Manifoldun tam alt ortasına takılıyor. Herkes jikle müşürü olduğunu söyledi o parçanın. SLX ve tempraların jikle müşürüyle neredeyse aynı. Bizim ustalar(!) o müşüre takılacak iki hortumun diğer uçlarının nereye takılacağını bilmiyolar. Kırmızıyla gösterdiğim resimdeki altlı üstlü hortum olan parçada söylediğim gibi benim şu an tek hortum var. Doğru yerleri tespit edip takmaya çalışıyoruz :) Araçta şu an rölanti çok dengesiz, jikle açmıyo, ısınasıya kadar rölanti yerlerde, Bu hortum bağlantılarını doğru bir şekilde yapınca düzeleceğini düşünüyoruz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

     Rica ederim, Hortumları düzgün takmak için için başka bir 323 ü model alabilirisiniz, veya çıkarıp takarak deneyebilirisiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle yaptım abi, başka bir 323 ün yanına çekip hepsini düzelttim. Sıkıntı düzeldi, araç kendine geldi...

NoooFearrrr bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.