Efebey

4K Video Çeken Panasonic Lumix DMC-G7

Başarılı dijital fotoğraf makinelerine imza atmış olan ve aynasız lensi değiştirilebilir Micro Four Thirds (MFT) sınıfının yaratıcılarından Japon firması Panasonic bu sınıfa üye olan yeni modeli Lumix DMC-G7’yi ilan etti. 
 
Cihazın en ilgi çekici yanı ise 4K kalitesinde video desteğini bünyesine dahil etmiş olması. 
 
Bu sayede 30 fps akıcılığında 3840 x 2160 piksel, 60 fps akıcılığında Full HD video çekebilirsiniz. Ayrıca istenen video kareleri alınıp 8 MP fotoğraf olarak saklanabiliyor. 
 
16 MP alıcısı olan ve kontrast esaslı otomatik odaklama yapan model, düşük ışıklı ortama uyan odaklama beceresiyle asistan lamba bile olmadan son derece karanlık ortamlarda çekim yapabiliyor. 
 
Örneğin çoğu fotoğraf makinesinin odaklama yapamadığı gökteki yıldızları çekerken manuel odaklama gerektirmiyor. Yüksek çözünürlüklü OLED vizörü ve tamamen açılanabilen dokunmatik LCD ekranı olan G7’nin aktarım sırasında Wi-Fi kablosuz ağ desteği var. 
 
Android ve iOS uygulamalarıyla kontrol edilebilen cihazın standart lensle başlangıç fiyatı 800 dolar olacak.
 
 
9zer86xk.jpg
 
 
 
 
 
Selman, İlhan ve Burak bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

4K çekim yapmak için kaç GB lık SD kart lazım buna acaba :)

Kartlarda kapasite sınırı nereye dayandı ?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.