Mehmet Özdemir

Mazda CX-5 Bir Milyon Barajını Aştı

Mazda'nın popüler kompakt SUV'si, 3,5 yıl gibi kısa bir sürede, geçtiğimiz Nisan ayının sonunda, 1 milyon adet üretim sayısına ulaştı.

Mazda3'ten sonra, bu adede bu sürede ulaşan 2. Mazda modeli olmayı başaran Mazda CX-5, ilk olarak 2011 yılında üretilmişti.

 

Japonya'da yılın otomobili dahil 60'ı aşkın ödüle layık görülen, Mazda'nın ilk kompakt crossover'ı, Mazda'nın SKYACTIV teknolojilerini tamamıyla kullanan ilk otomobiliydi.

 

Mazda CX-5, yukarıda saydığımız ödüllerin yanında; 2012 ve 2013 yıllarında Japonya'nın en çok satılan otomobili ünvanına da sahip oldu. Almanya dahil Avrupa'nın birkaç ülkesinin en popüler modeli olmayı başardı.

 

İlk olarak Hiroşhima'da Ujina Plant'te üretilen Mazda CX-5, daha sonraları Çin, Rusya, Malezya ve Vietnam'da da üretildi.

 

Fotifoti ve Bikes44 bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bizde de barajlar taştı bu sene, kapakları açmak durumunda kaldılar...  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Fuarda da çok yoğun ilgi vardı. İş yerimin önünde sürekli arabayı inceleyen tipler görüyorum. Mazda kabuğunu kıracak gibi. ,,

abdullah bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.