Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

robosapiens17
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

25.02.2018 at 13:39, Mustafa Yılmaz :

Konu burada kendiniz yapmaya karar verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

@robosapiens17 merhaba ben de 2014 HB power sense Mazda 3 var ekteki resimleri olan kablove kamerayı aldım bağlantı bu şekilde olsa çalışırımı 23 Nisa’nda Çanakkale’de olucam tanışmak isterdim teşekkürler 

EBF95B15-010D-406E-BEED-7AC6D4025A20.jpeg

102E37AF-7773-4EB5-A8C5-4F6C78666CFE.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, selimcandeniz :

@robosapiens17 merhaba ben de 2014 HB power sense Mazda 3 var ekteki resimleri olan kablove kamerayı aldım bağlantı bu şekilde olsa çalışırımı 23 Nisa’nda Çanakkale’de olucam tanışmak isterdim teşekkürler 

EBF95B15-010D-406E-BEED-7AC6D4025A20.jpeg

102E37AF-7773-4EB5-A8C5-4F6C78666CFE.jpeg

Merhaba Bu sistem bu şekilde çalışacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
19.02.2018 at 10:36, xtryzee :

Dun montajini yaptim kameranin. Biraz zorlasa da halloldU. Mustafa yilmaz a tekrar tesekkurler. Kamerayi cizgili istemistim ama duz gelmis. A06818D7-8967-46AC-94EF-579C492ECB55.thumb.jpeg.152a91626a4777da812e3dcee0f58421.jpeg

merhaba kamera montajını yaptınız sanırım kamera yeri nerede acaba HB model için orada bagaj açma dügmesinin sagında küçük siyah bir parça var ama onun içi dolu sol tarafında var orası delinerek mi taktınız tesekkür ederi bir fotografını yayınlayabilirseniz sevinirim.

27.02.2017 at 09:18, robosapiens17 :

Eline sağlık. Iyi bir çalışma olmuş.
Ekrandaki "STOP" yazısı kameranın içine gömülü olan yazılımla ilgili. Bazılarında bu yazı yok. Hatta bazılarında çizgileri de devre dışı bırakabiliyoruz.

RoboZen yolladı.

@robosapiens17 merhaba sizin aracınız 2014 HB yanılmıyorsam kamerayı nasıl taktınız bir fotograf paylaşmanız mümkünmü acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, selimcandeniz :

merhaba kamera montajını yaptınız sanırım kamera yeri nerede acaba HB model için orada bagaj açma dügmesinin sagında küçük siyah bir parça var ama onun içi dolu sol tarafında var orası delinerek mi taktınız tesekkür ederi bir fotografını yayınlayabilirseniz sevinirim.

@robosapiens17 merhaba sizin aracınız 2014 HB yanılmıyorsam kamerayı nasıl taktınız bir fotograf paylaşmanız mümkünmü acaba

Merhaba @selimcandeniz HB araç montaj resimleri konuda mevcut.

Montaj noktası olarak ben plaka lambasını sabitlenmiş kamera almıştım ve o lambayı değiştirerek kamerayı monte etmiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.11.2016 at 23:12, Budaren :

Mustafa Bey, konu hakkında tüm sayfaları okudum. Kafama takılan bazı yerler var. Yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle aracım sedan ve aldığım kamera 6 volt. Sedan araç için kablo bağlantısını da paylaştınız. Kafama takılanlar:

1.) Kamera tiplerimiz aynı gibi. Benim kameram 6 volt olduğu için sizin kesip attığınız dönüştürücüyü kesmesem olur mu? Aşağıdaki resimde kamera kablolarını uzatma kablosuna taktım. Uzatma kablosundaki ince kırmızı siyahlı kablonun giriş yaptığı yerden kesip 4 kabloyu ayırsam olur mu? 

2.) Kablo uçlarına toplu iğne lehimleme yapmadan C16 konnektörüne bağlantı yapabilir miyim ve sağlam olur mu? Toplu iğne ve lehim şart mı? 

3.) Toplu iğneye lehimleme yaparsak konnektöre bağlantımız nasıl olacak? (Konnektöre de lehimleme yapacak mıyım yoksa toplu iğne konnektörde sağlam duracak mı? iğneyi konnektöre sokmada sıkıntı çıkarır mı?

4.) C16 konnektöründe hali hazırda bulunan koblolara dokunmuyoruz değil mi? (Dokunulmuyor ve konnektörün sol tarafındaki dört deliğe kameradan gelen 4 kabloyu sokacağım diye biliyorum.)

Şimdiden teşekkür ederim.

20161116_193602.jpg

20161116_201958.jpg

@Budaren merhaba bende 2014 HB var ama diger resimleri gördüm plakalıkta kamera nereye takılıyor onu göremedim resim varmıdır acaba

@mustafa yılmaz  benimde aldıgım kameranın arkasında beyaz plastik var plaka lambasını söküyormuyuz  kamera oradanmı çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, selimcandeniz :

@Budaren merhaba bende 2014 HB var ama diger resimleri gördüm plakalıkta kamera nereye takılıyor onu göremedim resim varmıdır acaba

@mustafa yılmaz  benimde aldıgım kameranın arkasında beyaz plastik var plaka lambasını söküyormuyuz  kamera oradanmı çalışıyor

Plaka lambasını sökmenize gerek yok eğer plastiğe sabit bir kamera aldı iseniz bagaj açma düğmesinin yanında ki plastiği delerek yada o parçayı çıkarıp aldığınız kamerada ki plastiği oraya yerleştirerek montajı yapabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Plaka lambasını sökmenize gerek yok eğer plastiğe sabit bir kamera aldı iseniz bagaj açma düğmesinin yanında ki plastiği delerek yada o parçayı çıkarıp aldığınız kamerada ki plastiği oraya yerleştirerek montajı yapabilirsiniz. 

Teşekkür ederim iyi akşamlar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim kamera da bozulduktan sonra berbat bir kamera taktılar. sorunsuz calışıyorken kameranın değil de kablonun sorunlu olduğu düşüncesiyle kabloyu kesip bizuk diye çıkarılan eski kamerayı renk renge birleştirdim. bir iki gün sorusuz çalıştı ama  simdilerde ara ara gidiyor. bir elektrikçi voltaj ile ilgilidir bir sey takmak gerek dedi ama nedense yapmadı. yeni kamera alacaksınız dedi ben de yaptırmaktan vazgeçtim. başım kamerayla belada alışınca bırakılmıyor da meret.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

benim kamera da bozulduktan sonra berbat bir kamera taktılar. sorunsuz calışıyorken kameranın değil de kablonun sorunlu olduğu düşüncesiyle kabloyu kesip bizuk diye çıkarılan eski kamerayı renk renge birleştirdim. bir iki gün sorusuz çalıştı ama  simdilerde ara ara gidiyor. bir elektrikçi voltaj ile ilgilidir bir sey takmak gerek dedi ama nedense yapmadı. yeni kamera alacaksınız dedi ben de yaptırmaktan vazgeçtim. başım kamerayla belada alışınca bırakılmıyor da meret.

Voltaj dönüştürücü kullanılması gerek konu içerisinde anlatım yaptığım sayfada mevcut 3 yıldır aynı kamera yı sorunsuz kullanıyorum. 

Kendiniz yapmayı düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım. 

Dönüştürücü

LM317 DC-DC step-down DC dönüştürücü voltaj Düşürücü 4.2 ~ 40 V 19,98 TL yerine 16,38 TL
https://urun.n11.com/sarj-kiti/lm317-dc-dc-step-down-dc-donusturucu-voltaj-dusurucu-42-40-v-P191465412

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Voltaj dönüştürücü kullanılması gerek konu içerisinde anlatım yaptığım sayfada mevcut 3 yıldır aynı kamera yı sorunsuz kullanıyorum. 

Kendiniz yapmayı düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım. 

Dönüştürücü

LM317 DC-DC step-down DC dönüştürücü voltaj Düşürücü 4.2 ~ 40 V 19,98 TL yerine 16,38 TL
https://urun.n11.com/sarj-kiti/lm317-dc-dc-step-down-dc-donusturucu-voltaj-dusurucu-42-40-v-P191465412

teşekkürler hocam. bi on gün kadar ankara'da olmayacam. döner dönmez alırım, o zaman yardımcı olursanız sevinirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar ben kamera bozulduktan sonra değişmiş sonra eskisi daha kaliteli diye sadece kamerasını diğerinin kablolarını keserek yeniden takmıştım. bi iki defa gitti ama simdi sorunsuz çalışıyor fakat bir farkla; görüntü ters:))

bir de çizgiler yok oldu. çözümünü bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 6/14/2018 at 10:55 AM, Katil Balina said:

arkadaşlar ben kamera bozulduktan sonra değişmiş sonra eskisi daha kaliteli diye sadece kamerasını diğerinin kablolarını keserek yeniden takmıştım. bi iki defa gitti ama simdi sorunsuz çalışıyor fakat bir farkla; görüntü ters:))

bir de çizgiler yok oldu. çözümünü bilen var mı?

Ben kamerayı ilk aldığımda evdeki televizyona bağlayıp denemiştim. Kameradaki sarı kırmızı yeşil çizgiler televizyon üzerinde de vardı. Bu yüzden çizgilerin aracın değil, kameranın özelliği olduğunu düşünüyorum.

Görüntünün ters olması ise araç ayarlarında vardı diye hatırlıyorum. Ayarlardan kontrol etmenizde fayda var. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Karantina :

Ben kamerayı ilk aldığımda evdeki televizyona bağlayıp denemiştim. Kameradaki sarı kırmızı yeşil çizgiler televizyon üzerinde de vardı. Bu yüzden çizgilerin aracın değil, kameranın özelliği olduğunu düşünüyorum.

Görüntünün ters olması ise araç ayarlarında vardı diye hatırlıyorum. Ayarlardan kontrol etmenizde fayda var. 

öyle bir ayar yok hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhabalar,

Ankara'da ikamet edip geri görüş kamerası montajını yapan yaptıran birileri var mıdır?

Ali express'ten aldığım kamerayı Mazda Herter'e götürdüm takamadılar.

Bu konu da bilgisi olan yardımcı olan varsa 05377160898 dönüş yapabilir misiniz?

Emre...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, YunusEmre567 :

Merhabalar,

Ankara'da ikamet edip geri görüş kamerası montajını yapan yaptıran birileri var mıdır?

Bu konu da bilgisi olan yardımcı olan varsa 05377160898 dönüş yapabilir misiniz?

Emre...

Emre bey kendiniz yapmak isterseniz yada Afyon a yolunuz düşerse size yardımcı olabilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, YunusEmre567 :

Merhabalar,

Emre...

ankara'da benim kamerayı da bir iki yer takamadı ama en son can can oto'da hallettiler. giderseniz sorununuzu çözeceklerdir.  beni de birkaç yer dolaştıktan sonra oraya yönlendirmişlerdi. saşmaz'da istanbul yolunda istanbul istikametine giderken sol taraftaki sanayide. 

internetten aratirsanız adres tel vs. bulabilirsiniz.

büyükçe bir yer zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.04.2018 at 14:11, Mustafa Yılmaz :

Merhaba Bu sistem bu şekilde çalışacaktır. 

Merhabalar,

O resimdeki beyaz iki tarafı soket olan kablo arabada olan kablo mu yoksa siz dışardan mı aldınız kamera ile mi geldi?benim aldığım kamerada öyle birşey olduğunu hatırlamıyorum da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, YunusEmre567 :

Merhabalar,

O resimdeki beyaz iki tarafı soket olan kablo arabada olan kablo mu yoksa siz dışardan mı aldınız kamera ile mi geldi?benim aldığım kamerada öyle birşey olduğunu hatırlamıyorum da.

Bu soketi kablo ayrıca temin ediliyor. Soket ile kamera montaj işlemi daha basitleştirilmiş durumda kablo sök tak işi yok açıkçası

AliExpress'ten sipariş verilebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

• Yeni Oluştur...