Jump to content
robosapiens17

3.Nesil Mazda 3 Geri Görüş Kamerası Montajı

Tavsiye Edilen Mesajlar

ümit şahin

merhaba

konu ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilme adına yazıyorum da. maalesef ben de teknolojiden çok anlamayan biriyim. izmir' de benim aracıma ( mazda 3 2014 reflex) geri görüş kamerası takabilecek bir usta önerisi olan var mı? 

ya da buradaki ilk mesajın içeriği vs hala geçerli mi? yeni bilgiler var mı? teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lvntsny
2 saat önce, ümit şahin :

merhaba

konu ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilme adına yazıyorum da. maalesef ben de teknolojiden çok anlamayan biriyim. izmir' de benim aracıma ( mazda 3 2014 reflex) geri görüş kamerası takabilecek bir usta önerisi olan var mı? 

ya da buradaki ilk mesajın içeriği vs hala geçerli mi? yeni bilgiler var mı? teşekkür ederim.

Kolay gelsin.Elinizde satın alınmış bir kamera var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ümit şahin

hayir henuz hicbir sey almadim. bugun servisi arayip 1470 lira gibi bir fiyat alinca kamera icin buradan halletmeye karar verdim :) 

ilk adim ekipmani almak ama nere

den baslayayim? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lvntsny
35 dakika önce, ümit şahin :

hayir henuz hicbir sey almadim. bugun servisi arayip 1470 lira gibi bir fiyat alinca kamera icin buradan halletmeye karar verdim :)

den baslayayim? 

Ben aliexpresten sino smart marka 2014 sedan power aracım için 6v kamera ve c12 bağlantı kablosu satın aldım.Formda ayrıntıları var.Basit bir şekilde montajını kendim yaptım kullanıyorum.Kameranın gece görüşü biraz zayıf ama iş görüyor.Maliyet ise şimdi baktım 90 tl c12 kablo, 145 tl kamera fiyatı.Toplam 235 tl yapıyor.Daha ucuza da var ama bu tam uyuyor.6 volt olunca araya voltaj düşürücü  aparatı koyma ihtiyacı olmuyor.fiyat dolara göre değişiyor.yeni kullanıcı indirimi yaparak daha ucuza alabilirsiniz.Ben sadece takip edilebilir nakliye şeklini seçerek 5-6 tl fazla ödeyerek sipariş vermiştim.tabi orjinal servis kamerası nasıl bir kalitedir bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ümit şahin

den baslayayim? 

cok tesekkur ederim. yarin dediginiz malzemeleri siparis edip onlar gelene kadar da buradaki montaj bilgilerini okurum :) gelismeleri bildirim size de.sag olun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ben voltaj ayarlama şeysi aldım ama gittiğim elektrikçiler bana bön bön baktı. ben de bıraktım. bazen ters gösteriyor kamera bazen düz bazen karıncalı bazen net, geçinip gidiyoruz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lvntsny

Kameralar sürekli gelişiyor.Görüntü kalitesi iyileşebilir. Bence önemli olan C 12 bağlantı kablosu.Bunu almak lazım esasında.İnanılmaz montaj kolaylığı sağlıyor.İlerde kamerayı değiştirmek istersen 5 dakikada halledilir.Hoş görüntü kalitesine çok takılmamak lazım.Ben aynalardan göremediğim ancak geri geri giderken çarpınca farkettiğim beton çiçekliğin arka tamponda yaptığı çökmenin üzüntüsünü hatırlayınca, 200-250 tl arasında yapılacak masrafın önemi olmadığını düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• okkko
      Yazan: okkko
      Geri görüş kamerası isteyenler elini kaldırsın...

Geri görüş kamerası çalışmalarımız sonuç verdi.
      Kendi aracımızda çalıştırmayı başardık.
      Müşteriye maliyeti 1250TL civarında olabilecek.

Örnek resimler aşağıdadır.

https://www.dropbox.com/s/rwwsefcbddt79er/20141203_100356_resized.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xts9qm43cyba8j1/20141203_100427_resized.jpg?dl=0

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...