Jump to content

Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak ?


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, son açıklamaları ile yerli otomobile ilişkin yeni bilgiler verdi. Açıklamalarda herkesin alabileceği bir otomobil mesajı verildi.
 
kfqbzl2x.jpg
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün yerli otomobile ilişkin soruları yanıtladı. Açıklamada yerli otomobilin fiyatı, araştırma ve geliştirmesi odağındaki sorular cevaplandı.
 
Yerli otomobilin fiyat politikası nasıl olacak?
Bakan Fikri Işık, yerli otomobilin herkesin alabileceği türden rekabetçi bir fiyat politikası ile satışa sunulacağını ifade etti. Halen fiyat planlamasının devam ettiğini aktaran Işık, yüksek kaliteyi uygun fiyata sunacaklarını aktardı.
 
Yerli otomobil her şeyi ile yerli mi olacak?
Otomobil teknolojileri onlarca yıldır gelişiyor. Hal böyle olunca aynı teknolojileri tekrardan ülkemizde geliştirmeye gerek olmuyor.
 
Bakan Fikri Işık da aynı şekilde Amerika'nın zaten keşfedildiğini ve yeniden aynı teknolojileri geliştirmek için zaman kaybetmeye gerek olmadığını aktardı.
 
Otomobil teknolojileri için deneyimli bir dünya markası ile anlaştıklarını aktaran Işık, otomobilin tamamı ile yerli olmayacağını söylemiş oldu.
 
Yerli otomobilin araştırma ve geliştirmesini kim gerçekleştirecek?
Bakan Fikri Işık'ın belirttiğine göre yeni otomobil teknolojileri de, bundan sonra Tübitak tarafından geliştirilecek. 
 
Sonuç olarak açıklamalara göre uygun fiyatlı, gelişmiş özellikler sunan ve Tübitak tarafından yeni teknolojiler ile geliştirilecek bir yerli otomobil bizleri bekliyor.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...