Efebey

Yerli Otomobil Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, son açıklamaları ile yerli otomobile ilişkin yeni bilgiler verdi. Açıklamalarda herkesin alabileceği bir otomobil mesajı verildi.
 
kfqbzl2x.jpg
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün yerli otomobile ilişkin soruları yanıtladı. Açıklamada yerli otomobilin fiyatı, araştırma ve geliştirmesi odağındaki sorular cevaplandı.
 
Yerli otomobilin fiyat politikası nasıl olacak?
Bakan Fikri Işık, yerli otomobilin herkesin alabileceği türden rekabetçi bir fiyat politikası ile satışa sunulacağını ifade etti. Halen fiyat planlamasının devam ettiğini aktaran Işık, yüksek kaliteyi uygun fiyata sunacaklarını aktardı.
 
Yerli otomobil her şeyi ile yerli mi olacak?
Otomobil teknolojileri onlarca yıldır gelişiyor. Hal böyle olunca aynı teknolojileri tekrardan ülkemizde geliştirmeye gerek olmuyor.
 
Bakan Fikri Işık da aynı şekilde Amerika'nın zaten keşfedildiğini ve yeniden aynı teknolojileri geliştirmek için zaman kaybetmeye gerek olmadığını aktardı.
 
Otomobil teknolojileri için deneyimli bir dünya markası ile anlaştıklarını aktaran Işık, otomobilin tamamı ile yerli olmayacağını söylemiş oldu.
 
Yerli otomobilin araştırma ve geliştirmesini kim gerçekleştirecek?
Bakan Fikri Işık'ın belirttiğine göre yeni otomobil teknolojileri de, bundan sonra Tübitak tarafından geliştirilecek. 
 
Sonuç olarak açıklamalara göre uygun fiyatlı, gelişmiş özellikler sunan ve Tübitak tarafından yeni teknolojiler ile geliştirilecek bir yerli otomobil bizleri bekliyor.
M.E.G, Selman, universitely76 ve 1 diğer kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

250 gr kabak çekirdeğine :)))

Efebey ve Semih Uluca bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Çerez parasıdır kesin. :)

 

Yok.. O kadar pahalı olamaz bence   :fiuw:

Semih Uluca bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.