Jump to content
awarahoon82

Mazda 323 Far Hakkında Bilgi?

Tavsiye Edilen Mesajlar

awarahoon82

 beyaz far takmak istedim ama far camıyla kompleymiş.ben far cercevesinin içinde ampul var zannettim.peki nasıl takacağım beyaz far alırsam.

 

8226IMG_20150614_113734.jpg

 

9110IMG_20150614_113743.jpg

post-8575-0-27385400-1434280611_thumb.jp

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
GökayT

Maalesef resimde ki farı beyaz ışık almak için kullanamazsınız, ancak dışını Ankara'da ki dolmuşlar gibi mavi film falan kaplayarak belki bir miktar alınabilir ama pek sağlıklı olmaz. En güzeli arkasından ampülü takılıp değiştirilebilen bir far takımı almanız.

 

3. Sanayi sitesinde Özkur Honda-Mazda yedek parça aksesuar dükkanı var ya ordan yada Ford bayisinin yanında derenin karşısında yanyana Japon yedek parça aksesuarcılar var ordan aracınıza uygun her çeşit farı bulma şansınız olabilir, yoksa bile sipariş edip getirirler. 

 

Veya yine 3. Sanayi sitesinde 1001 Oto veya karşısında ki Cihan oto' dan veya Cihan oto' nun yanındaki aydınlatma aksesuarcısı dükkandan Hella gibi kaliteli yada daha uygun fiyatlı her boyut ve geometrik şekilde far bulmanız mümkün. İstediğiniz kaliteli beyaz ışık için gereken nadir bulunur philips ve osram, mtec 'in bütün ampul çeşitleride o dükkanlarda mevcuttur. Son olarak Cihan ve 1001 'in olduğu sokaktan aşağı inice köşede kocaman Yalçın oto aydınlatma var orada da onlarca çeşit kaliteli aydınlatma aksesuarı bulmanız mümkün. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
kaangormek

aynı boyutta ampülü değişebilen farlar var. l200 farı belki olabilir . herhangi bir japoncuya giderseniz yardımcı olacaktır

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
awarahoon82

teşekkurler yardımınız için ama yeni far takımı aldımmı birde çıknaları saklama derdi çıkacak en iyisi orjinalini bozmayalim.iyi çalışmalar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...