Jump to content
Ali

Mazda 3 Teknik Özellikleri Hatalı mı ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Dün mazda3' ün teknik verilerini inceledim fakat resmi sitesinde baktığımda reflex ve power modelinin ağırlığı hızlanması vb şeyleri aynı. Arabanın bir tek emisyon değeri farklı olduğu dikkatimi çekti sormak istediğim şu bir arabada 18inc jant ve ekstra donanımlarla nasıl aynı hızlanma ve son hıza ulaşıyor ? Ağırlık konusunda da ekstra bir artış yok beni aydınlatır mısınız ?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Jant büyüyebilir fakat lastik yanağını ince kullandıklarından lastik çapında bir değişiklik olmuyordur. En yüksek donanımda kullanılan jantın ağırlığı azaltılmış olabileceğinden atalet momenti, dönme direnci azalmış olabilir, bu da büyüyen lastik çapını tolere edebilir.

Ağırlık da ekstra donanımlarla ne kadar artabilir ki? 3-5 kg olsun hadi, 1300 kg luk aracın %1 kütlesine denk geliyor. azıcık emisyon artışı yaşanabilir ama hızlanmada gözle görülür bir fark hissettirmez. Son hızlar ise zaten sınırlanıyor. Aracın ağırlığı ne olursa olsun gerçek son hız çok yukarlarda olduğundan sınırlanan hıza çıkabiliyor. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...