Jump to content
sonsamsunlu

1. Nesil Mazda 3 Dynamic Bagaj Kilit Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

sonsamsunlu    0
sonsamsunlu

2009 dokuz model mazda 3 var gümüşhanede yaşıyorum . otomatik kilit kapıları açtığında bagaj kapağı açmıyor anahtarla açmak zorunda kalıyorum birden bire oldu daha önce  böyle bir sorunla karşılaşan varmı....akü kutup başlarını söküp taksam faydası olurmu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.863
Burak

Yanlış hatırlamıyorsam bagaj kilidinde kademeler var. Eğer kademe değiştiyse sürekli kilitli kalacak duruma gelmiş olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.662
İlhan

Bizim Mazda'larda radyo-teyp koruma şifreli mi bakmak lazım. Yani akü kutup başlarını söküp taktığınızda. Güvenlik gerekçisi ile radyo/teybi bloke edip kilitleyebilir. Şifresini biliyorsanız sorun yok. Ama dediğim gibi şifreli olup olmadığı konusunda tereddütlüyüm. Megane II aracımda başıma gelmişti, kullanma klavuzunun içinden çıkmıştı şifre.

Bagaj kapağına giden kilit telinde bir sıkıntı olabilir. Bagaj kapağını açtıktan sonra kilit kısmını da bir tornavida ucu ile kontrol edebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sonsamsunlu    0
sonsamsunlu

2009 model mazda dynmic mazda 3 üm var uzaktan kumanda kapıları açıyor fakat bagajı açmıyor anahtarla açmak zorunda kalıyorum. Acaba daha önce böyle bir sorunla karşılaşan  var mı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.662
İlhan

Dünde bu konuyu açtınız !! ben dahil bir başka arkadaşım konunuza cevap verdi.

Açtığınız konuyu mu bulamıyorsunuz ?

Bu konuyu/mesjıda mevcut konunuzun altında birleştiriyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sonsamsunlu    0
sonsamsunlu

evet konuyu bulamadım bu gün tekrardan yazdım.takip edenlerden özür dilerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.662
İlhan

evet konuyu bulamadım bu gün tekrardan yazdım.takip edenlerden özür dilerim

Sıkıntı yok Mustafa bey. Tahmin ettiğim için birleştirdim konularınızı. Buradan devam edebiliriz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

2005 mazda 3 umde de benzer durum var. Icerden bagajin acilmadigini biliyorum yorumlardan okudum.icerden hat cekerek hallediliyormus. Benim sorunum bagaji acmak icin  arabayi stop edip arkadan bagac kilidini surekli anahtarla acma mecburiyetinde kalmam. El freni cekili ve park konumunda vites.  Bu haldeyken neden arkadan kilide elle basip acamiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.863
Burak
‎25‎.‎04‎.‎2017 at 00:45, ayhanest :

2005 mazda 3 umde de benzer durum var. Icerden bagajin acilmadigini biliyorum yorumlardan okudum.icerden hat cekerek hallediliyormus. Benim sorunum bagaji acmak icin  arabayi stop edip arkadan bagac kilidini surekli anahtarla acma mecburiyetinde kalmam. El freni cekili ve park konumunda vites.  Bu haldeyken neden arkadan kilide elle basip acamiyorum.

Şöyle bir bilgi buldum ;

Bagaj güvenliği diye. Bagaj kilidinin orada bir kilitten bahsediyor. Böyle bir kilit ve anahtar konumunu kontrol edebilir misiniz ?

MazdaClubTR_Snip104.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

Oyle bir mekanizma goremedim. Ikinci fotografta da girdigi yer. Parca mi eksik acaba.. 

20170426_184420.jpg

20170426_185609.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.863
Burak

Bilemiyorum. Anahtarı çevirip farklı konumda çıkarabiliyor musunuz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

Denemedim hic deneyince yazayim

Aslinda mazda 3 2005 i olanlar foto cekip atsalar farkini anlayabiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

Anahtari cevirdigimde farkli konumda cikmiyor. Saga cevirirsem aciyor sola cevirdigimde butun kapilari kilitliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.863
Burak
5 saat önce, ayhanest :

Anahtari cevirdigimde farkli konumda cikmiyor. Saga cevirirsem aciyor sola cevirdigimde butun kapilari kilitliyor.

Ben kapılardan bahsetmiyorum bagaj anahtar deliğinden bahsediyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

Ben de kapilardan bahsetmiyorum. Bagaj kilidinden bahsediyorum.☺

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ayhanest    2
ayhanest

Tekrardan merhaba. Ebayda satilan bizim mazda 3lerin bagaj kilitleri. Burak beyin bahsettigi emniyet ayari kilidin saginda gorulen sari dugme. Benimkinde düşmüş.Anlasilan  Kilidi degistirmek icab edecek.

$_3-1.JPG

$_3.JPG

Tamir olur mu bilmem kapi kilitlerinden anlayan iyi usta bulmak lazim... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.