Jump to content
Anarchist

3.Nesil Mazda 3 Klima Fan Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Anarchist

Merhaba,

Klima açıkken ve fan yüksekken tiz bir ses geliyor. Rulman sesi gibi ama çok ince. Gaza bastığımda yükseliyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Kulak tırmalıyor. Bu bir arıza olabilir mi? :(

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Forumda 3.nesil Mazda 3'lerde ilk defa duyuyorum bu sorunu. 

 

Gaza bastığında artıyor deyince, klimadan mı acaba sorusu geliyor aklıma. Fan açık A.C tuşu kapalı konumda da bir deneyin.

Gaza bastığınızda arttığından %100 emin olun. Klima kanal tertibatına bir pislik/kurumuŞ yaprak vs kaçmış olabilir. Polen filtrenizi bir kontrol edin ne durumda diye.

 

2.Nesil Mazda 3'lerde klima fan motoru arıza yapmıştı. Klimanın üflemesini yükselttiğinizde tiz bir ses çıkarıyordu. Sanki dönmekte olan pervaneye bir şey sürtüyormuş gibi bir sesti. Yapılan kontrollerde klima fan motorundan olduğu ortay açıkmıştı. Garantiden yenisiyle değiştirilmişti.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Anarchist

Bakım biriminde olduğumdan az çok seslere aşinayım. Evet dediğiniz gibi klima açıkken ve fan yüksekken var ses. Birde gaza biraz yüklendiğim de dahada belirginleşiyor. Yani şu anda kabul edilebilir bir seviyede rahatsızlık veriyor ancak artarsa sıkıntı.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...