Jump to content

Buji, Buji Kablosu, Hava Filitresi Değişimi ve Sonuçları

Ahmet ÇINAR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamin aleykum.öncelikle Kadir geceniz mubarek olsun rabbim gonlunuze gore versin insAllah.

Bu gun aracimin bujilerini ,buji kablolarini hava filitresini yeniledim on fren balatalari degisti arac kendine geldi:)

Ngk buji takimi 30 tl

Buji kablosu takimi 40 tl

Fren balatalari 40 tl

Hava filitresi 10 tl

Lpg ayari 10 tl

Balata buji.buji kablosu degisimlerini kendim hallettim.

Aracin cekisi degisti gaz pedalinin tepkisi cok hassalasti.

Bikac sorunum daha var onlari cozemedim ve yardimlarinizi bekliyorum[emoji5]

*Frene basinca rolanti dusuyor ve hafif dalgalanma oluyor.

*Motorda sikirti sesi var subaplardan supeleniyorum.ustaya subap ayari motor sicakken yapiliyormus diyorum oyle sey mi olur diyor!motor soguduktan sonra yapilir sicak motora subap ayarimi yapilir diyor adami ikna edemedim sizce ne yapmaliyim.

Simdiden tesekkur ederim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Subap ayarı hiç yaptırmadım. Arkadaşlar bu konuda mutlaka yardımcı olucaktır. Ancak sanki buji kablosu takımına az ödemişsin sanki sanırım kaliteli değil. Dalgalanmanın sebebi bu olabilir. Tıkırtıya gelince motor yağı seviyesini kontrol et seviye çok düşerse tıkırtı başlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilginiz icin tesekkur ederim hocam:)

Buji kablosu soyle oldu.parcacim tanidik ngk biji kablosu takimi istedim 80 lira dedi 40 liraya kendi uretimimiz var dedi ve onu verdi memlun kalmazsan getir ngk vericem dedi.kablo amerikan mali silikonu yumusakligi gayet guzel dokununca hissediyorsunuz zaten.basliklarida guzel.ama bilemiyorum zaman ne gistericek:)

Yag seviyesi normal gibi ama kartel contasindan baya kacak var.birde konusu acilmisken soruyum.yag lambasi araci calistirdiktan 1-2 sn sonra sonuyor eksiklikten olabilirmi?yag cubugundan baktigimda yag seviyesi normal

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kablosunda önemli olan kablonun iç kısmı ne kadarlık bir akıma dayanabildiği. Sorun çıkarsa kablonun üzerinde japon malı yazanı al. Yağ seviyesi düşükse ikaz ışığı sürekli yanar. Lpg sıralı sistemse aracı benzinde çalıştırmadan önce kontağı açıp 15-20 saniye kadar bekle yağ ikaz ışığının sönmesi gerek ondan sonra motoru çalıştır. İkaz ışığı sönmüyorsa motorda en az yarıya kadar yağ seviyesi doluysa yağ müşürünü kontrol et.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben soğukken yaptirdim bin pişman oldum ardindan araç fan actikten hemen sonra sökerek sıcak 30 30 yaptırdım fabrika verisi sizinkide o şekilde olmali aracın sesi rolantisi gidişi yakıtı herşeyi değişti ustayi ya ikna edin yada baska ustaya gidin hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstadlar keyifli formlar

Hava kazanini sag kolu akunun altina kadar gelen ucu kapali olan hava kanali ne amacla konulmus?tamamen kapali mi olmasi gerekiyor.benim aracimdaki o hava kanali bikac yerinden hava aliyor oralari kapatmalimiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ölçü dar yanı hic bir mudahaleye gerek yok filtreyi sokseniz dahil çalışır dar olduğundan vakum oluşur arac da stop etme varsa o zaman geçici olarak kapatılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim arabaların mikser çapı zaten 30 mm dir , doğrusu bu , sübap ayarı içinde bende sıcak motora 30 filer olmalı diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...