Jump to content
Mümin

Apple Ve Samsung’dan E-Sim Ortaklığı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Son zamanlarda gelen ortaklık haberlerine şimdi bu iki kavgalı şirket Apple ve Samsung’da eklendi. Öyleki SIM Kartsız yani e-SIM projesi için bir araya gelecek.

 

Apple ve Samsung ortaklığında gerçekleştirilecek proje kapsamında artık akıllı telefonlar bir SIM kartına ihtiyaç duymadan operatöre bağlanabilecek. Bir araç olarak kullanılan SIM Kartlarda yaşanan arızalanma, yedekleme veya tak-çıkar gibi sorunlarda tarihe karışmış olacak. Proje sonunda SIM kartlar yeni teknoloji ile fiziksel olarak telefonlara takılmayacak.

 

e--640x360.jpg

 

 

e-SIM teknolojisi sayesinde kullanıcılar SİM kart tak çıkar derdinden de kurtulmuş olacak. Bu iki dev şirketin ortaklığındaki e-SIM teknolojisinin 2016’da hayata geçmesi bekleniyor. Yani 2016 yılında üretilecek iPhone’lar ve Samsung marka telefonlarda bu özelliği görebilmemiz mümkün olacak. Bu durumun iki firma için çok avantajlı olacağını söylemek gerekir. Zaten telefon piyasasında büyük paya sahip bu iki dev şirket gücünü pekiştirmiş olacak.

 

kaynak : mynet

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...