Jump to content

3.Nesil Mazda3 Far Ayarı Nasıl Yapılır?


07ds671
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

değerli forum üyeleri gecenlerde bir hayli rahatsiz oldugum gece yolculugunun ardindan yeni mazda 3 un farlari yani kisalari cok dusuk oldugundan dolayi yolculuk esnasinda cok zorlandım.aracim sense paketli ve manuel far ayari yok.yolculugun sonunda kafama takildi ve gece saat 2 de usenmedim netten biraz arastirdim kendimin yapabilecegi ve cok basit bir yontemle farlarin ayarlarini yukselttim bunun icin bicok kisi servise gidip yaptırmış.ayarlar su sekilde yapiliyor.farlarin hemen arkasinda beyaz plastik disli biryer var arkasindaki bosluga 1 tl lik metal para tam uyuyor ben onunla yaptim cokta basit oldu saat yonunun tersine ceviriyoruz ve farlar yukseliyor bukadar basit yani.umarim benim gibi bu durumdan rahatsiz olan arkadaslara faydali olmusumdur.syg.

  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilginç sen paketinde AFS var diye biliyodum..otomotik ayarlanmıyo mu??

Otomatik ayaklanıyor ama limitlerini belirlemek için yapılan bir işlem olsa gerek.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sens paketinde afs var dogru ama o virajlarda ise yariyi yukseklik ve alcaklik kont yapmiyo.veya otomatik yapiyosada ben yeterli bulmuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eger arac icinde yukseklik ayari icin manuel dugme yoksa yukseklik ayari otomatik. Ancak Mehmet'in belirttigi gibi otomatik ayar limitlerini degistirmek icin yapiliyor olabilir. AFS virajlarda farlari saga ve sola cevirmek icin yukseklikle ilgisi yok yani. Ama AFS olan bir aracta zaten yukseklik ayari vardir zaten fakat bu otomatik. Farlar halogen mi? Yukseklik ayarindan ziyade ben farlarin siddetinden sikayetciyim. Isik siddeti cok dusuk geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...