Jump to content
Mümin

2. Elde En Hızlı Hyundai, En Çok Renault Satıldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Sahibindex tarafından açıklanan son üç aylık verilere göre sitede en hızlı Hyundai marka araç satılırken, satış rekoru Renaul'da.

 

opel-corsaaa-700x400.jpg

 

Bu yılın kullanılmış araç pazarına dair elle tutular ilk veriler açıklandı. DOD, Autoexpert gibi bu alandaki kurumsal şirketlerin açıklama yapmaktan kaçındıkları ortamda sahibinden kendi üzerinden gerçekleşen işlemlerin verilerini paylaştı.

Buna göre 2015 yılının Nisan – Mayıs – Haziran aylarını kapsayan üç ayında kullanılmış araç alım satımlarında en çok tercih edilen marka Renault oldu.

Fransız markayı sırasıyla Fiat, Volkswagen ve Ford takip etti.

En çok Opel Astra satıldı

2015’in ikinci çeyreğinde en çok satılan otomobil modeli ise ortalama 31 bin 250 TL fiyat ile Opel Astra oldu.

Opel Astra’yı ortalama 35 bin TL ile Ford Focus, ortalama 26 bin 500 TL ile Renault Megane ve ortalama 29 bin TL fiyatla Toyota Corolla model araçlar izledi.

2015 ikinci çeyrekte Hyundai, ilan giriş tarihinden bağımsız olarak ortalama 11 gün ile en hızlı satışı gerçekleşen otomobil markası oldu.

Tüketici tercihlerinde ise en çok 2012, 2011 ve 2013 model, beyaz renkli, yakıt tipi benzin ve LPG olan araçlar alınıp-satıldı ve izlendi.

Yüzde 75 oranla manuel vites, yüzde 54 oranla da Sedan kasa araçlar en çok aranan özelliklerde ilk sıraya yerleşti.​

 

Kaynak : MyNet

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...