Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Aracım Arizalandi

srkn1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ebay'de Mazda 3 için krank mili var gibi: http://www.ebay.com/itm/CRANKSHAFT-WITH-BEARINGS-MAZDA-3-5-6-PREMACY-MPV-ENGINE-L3-VE-DE-2-3-LTR-/181424068930

ürüne ana kol yatakları dahil.

Ebay'de parça ararken ingilizce kelimeler:

Krank mili - Crankshaft
Biyel kolu - Connecting Rod
Standart ana kol yatak - Main Rod Bearing
Standart gezi ayı - ?
Standart segman - Piston Ring
Yağ pompasi / filtresi / yağ - Oil Pump
Takım conta - Gasket Kit
Baskı balata seti - Clutch Kit
Sol aks iç körüğü - Axle Boot
Direksiyon yağı - Power Steering Fluid

Geçenlerde Scirocco'su olan bi arkadaş ta benzer sorun yaşadı ancak o 1 piston kırılmasıyla atlattı. Bu sorunlar  genelde çip yazılımı güncellendikten sonra yanlış ateşlemeden kaynaklanıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Aracınız kaç km'deydi ? 

Forumda bir arkadaşımız var. Şöyle bir konusu var, belki işinize yarayabilir.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/22545-bulamad%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1z-yedek-par%C3%A7alar%C4%B1-temin-edebilirim/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim araba 110 bin km'de. Bakimdan yeni cikmisti. Krank mili ve biyel kolunu bulamiyorum servis de yurtdisindan siparis edebiliriz ancak diyor. Ne yapacagimi bilmiyorum tatile gelmistik, istanbula donmem lazim arabayi birakip da gitmek istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim araba 110 bin km'de. Bakimdan yeni cikmisti. Krank mili ve biyel kolunu bulamiyorum servis de yurtdisindan siparis edebiliriz ancak diyor. Ne yapacagimi bilmiyorum tatile gelmistik, istanbula donmem lazim arabayi birakip da gitmek istemiyorum...

Nasıl olduda yatak sardı. Yani araç yağsız mı kaldı, lpg va mı ? Servis, usta hatası mı, sizin dikkatsizliğiniz mi..

Forumda Mazda 3'lerden yatak saran hiç duymadım, karşılaşmadım.

Sizinle paylaştığım linkte ki Kaan beyle bence bir iletişime geçin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.. Aracınızın beklemesi gerektiği anlaşılıyor. Başında durmam gerekiyor içim rahat olsun diyorsanız, bir çekiciyle falan İstanbul'a getirtmekten başka bir çare yokmuş gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eBay'de Mazda 3 için sıfır piston kolu $138 + kargo $30.75'a var. Amerika'dan gönderim.

http://www.ebay.com/itm/New-OEM-Mazdaspeed-3-Mazdaspeed-6-CX-7-2007-2013-connecting-rod-L33L-11-210A-/201395864580

Aracın bakımdan yeni çıktığı halde böyle yapması bakımın nasıl yapıldığını düşündürtüyor. Ateşleme sisteminde bir kablonun gevşek kalması dahi ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşların dediği gibi aracın işi öyle kısa sürede hallolur gibi görünmüyor cunku daha parçaları bulunmuyor.

Bu arada krank mili satıcısının profiline baktım (mag_engine) Birleşik Arap Emirliklerinden ve 2008'den beri üye ve 867 pozitif, 0 negatif yoruma sahip. eBay platformunda bu kesinlikle güvenilir satıcı demek. Yani alacağın krank mili kendisi ve kargo masrafı biraz pahalı ancak sorunsuz olacak.

"Yeni bakımı yapıldı" dediğin bakımda nelere bakıldı? Ateşleme sisteminde parça değişikliği yapıldı mı, örneğin buji ve kablo gibi. Veya çip yazılımıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapıldı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük geçmiş olsun. İlk defa duyuyorum bizim araçların yatak sardığını. Sanırım bakım düzgün yapılmadı. Şehir dışında oluşunuz büyük şansızlık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 Mayıs civarı bir arkadaş Range Rover Vogue almıştı. Bir pazar günü Range'le biraz gezdik ve sonra biryerde durup park ettik. Kafeye doğru yürürken arkamı dönüp bakayım dedim Range'e aracın altında birşeyler yanıyordu!!! Sıvı  birşeyler yanıyordu aşağı doğru alevler sıvı şeklinde damlıyordu, söndürmek için aracın kaputunu açmaya çalıştık ancak açılmadı çünkü yangın aracın kaput devresini bozmuş olmalıydı. Dışardan söndürmeye calışınca da sönmedi ve yangın söndürücü tüple çok fazla yaklaşamadık cunku aracın patlaması ihtimali vardı. Sonra itfaiye geldi aracın kaputunu celik bir cubukla zorla açıp söndürdüler aracın kaput altı tamamen yanmıştı kullanılmaz haldeydi.

Bu korkunç olaydan önce de Range bakımdan yeni çıkmıştı!

Olay sonrası araştırmalarda yangının sebebi belirlendi. Aracın fren hidrolik sıvısı hortumu kelepçe ile tutulduğu yerden ya kelepçe aşırı sıkılıp hortumu ezdiği için ya da hortum birleşim yeri fazla zorlanarak ezildiği için hidrolik sızdırmaya başlamış çok sıcak olan orta egzosa üstten damlamaya başlayınca o sıcaklıkla alev alıp yanmaya başlamış.

Bugünün parasıyla 100-150bin lira gibi değerde bir Range Rover'ın bu şekilde işi bitmişti.

Aracın bakımını yaptırdığınız kişi o yüzden çok önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun şehir dısında bu kadar istisnai bir duruma yakalanmak büyük sansızlık..aradığınız parçalar sarf malzemeleri değil hatta birçok kazada bile değişen şeyler değil 15-20yasında olupta saydıgınız parçaları değiştirmeyen arac %90 civarındadır.o yüzden mazda değil opelde olsa renaultta olsa öle heryerde her zaman bulunacak parçalar değil.bnce istanbulda kesinlikle bulabilirsiniz umutsuzluğa kapılmayın.aracı istanbula çektirin.güvenilir bir ustaya teslim edin 1-2gününüzü ayırın parçaları toplarsınız.forumda okanbey olması lazım muğla mazda bayi sahibi ona danısın yardımcı olabilir belki.

cana geleceğine mala gelsin tabiki ama bizim için söylemesi kolay başıma citroen aracla bnzer bir olay gelmişti 2gün yataktan cıkamamıstım yaşama sevincim kalmamıstı halinizi anlıyorum diyebilirim.

umarım en kısa sürede en uygun fiyata sorununuzu çözersinz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim herkese. Arac su an cigli ata sanayide atalay oto serviste. Servisten yukarida yazdigim parcalar icin 7 bin TL gibi bir fiyat verdiler ve 15-20 gunde gelir dediler. Ayni parcalari piyasadan yaklasik 2500 tlye mal ettim. Mazda servisi ne ise yarar bu ulkede anlamadim. Bugun rektifiye islemi baslayacak, parcalar anca elime ulasti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk başta ben de Mazda servisleri için kötü şeyler düşünüyordum fakat sonradan hak vermeye başladım.

Benim aracın önceki sahibi Bursa'daki tek yetkili Mazda servisi İnallar 'dan buji takımı aldığını ve hayatında hiç bujiye o kadar fazla para vermediğini söylemişti. Nitekim sonra ben de ateşleme bobini ve katalitik konvertör almaya gittim fiyatları görünce kapısından geri döndüm .) sonradan buji ve bobinlerin yenileme zamanı gelmediği halde kendim Internetten alarak yeniledim fakat bujiler orj olmasına ragmen uyumsuzluk çıkardı ve sonra onları çıkarıp y.servisin taktığı bujileri taktım sorun gitti. Bobinler de tam uymadı cunku kaliteli ama sahte bobin almıştım onları da geri iade ettim.

Uzun lafın kısası serviste bazı parçalar pahalı ancak orjinal ve en uyumlu parça veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her şer de bir hayır vardır derler. Umarım basinizdan daha büyük olumsuz bir olayı def etmiştir bu olanlar. Büyük geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eksik olan parça kaldımı ? Kaldı ise yardım edebilirim.

Tesekkur ederim herkese. Standar gezi ayı hariç butun parcalari buldum. Gezi ayı icin de yarın tedarik edilecegi soylendi bulamazsam tekrar yazarim size, yardiminiz icin tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim herkese. Standar gezi ayı hariç butun parcalari buldum. Gezi ayı icin de yarın tedarik edilecegi soylendi bulamazsam tekrar yazarim size, yardiminiz icin tesekkur ederim.

Rica ederim arkadaşım. Elimizden birsey gelirse ne mutlu bize. Umarım hersey istediğiniz gibi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...