Jump to content
Mümin

Mazda Yeni Concept Koeru

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Mazda yeni SUV modellerinden izler verecek Koreu kosneptini, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergileyeceğini duyurdu.

 

mazdadan-yeni-suv-hazirligi-koreu.jpg

 

C-SUV pazarında yer alan CX-5 modelini güncellemesinin ardından yeni nesil B-SUV modeli CX-3'ü de satışa sunanarak hızla büyüyen SUV pazarında büyüme hedefleyen Mazda, gelecek nesil SUV modellerinden izler verecek konseptini, 17 ile 27 Eylül tarihleri arasında kapılarına açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergileyeceğini duyurdu.

 

Japonca' da aşmak veya ötesine geçmek anlamına gelen Koreu ismi verilen konsept ile Mazda, SUV pazarındaki mevcut kategori standartlarını ve basmakalıp aşmayı hedeflediğini belirtiyor.

 

Konsept ile vahşi bir hayvanın gücünü ve canlılığını SUV modellere uyarladığını açıklayan Mazda'nın, bu tasarım felsefesi ile güncel CX-5 modelinin bir de coupe formlu seçeneğini pazar sunabileceğinin işaretlerini veriyor. Yani Japon üretici ilerleyen günlerde CX-5 Coupe modelini gün yüzüne çıkarabilir. 

 

Kaynak : OtoTeknikVeri

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mümin

Bir tahmin de ben yürüteyim; CX-9 olabilir mi?

45-50 gün sonra öğreniriz ne olacağını ama sanırım öncesinde birşeyler daha yayınlanacaktır

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...