Jump to content
61kdeniz

3. Nesil Mazda 3 Kabin İçi Arka Işıklar

Tavsiye Edilen Mesajlar

61kdeniz    75
61kdeniz

merhaba mazda3 sedan modelinde sadece arkadaki ışıkları açamıyormuyuz çok aradım bulamadım ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NihatMert    52
NihatMert

kitapçıkta da hiç gözüme çarpmadı sanırım öyle bir özelliğimiz yok 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.356
İlhan

merhaba mazda3 sedan modelinde sadece arkadaki ışıkları açamıyormuyuz çok aradım bulamadım ?

3.nesil Mazda 3'ün arka kabin aydınlatması tavanda mı ? Yoksa arka direklerde mi ?

Açıkcası tam olarak ne demek yada ne yapmak istediğinizi anlamadım. 

Ben anladığıma yanıt vermeye çalışayım;

1- Ön kokpit-harita okuma lambasını sürekli kapalı konumda tutabilirsiniz. Böylelikle kumanda ile kapı açmaya bastığınızda ön lambalar açılmaz, sadece arka lambalar açılır. Ön lambalar manuel içeriden bastığınızda yanar.

2- Siz arka aydınlatmaları isteğe bağlı sürekli açık tutmak istiyorsanız. Lambanın üzerinde düğme yoksa bazı araçlarda lambanın kendisine dokunup bastırarak açıp kapatıyorsunuz. Bizim guzularda böylemidir bilmiyorum, tamamen tahmin benimkisi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

"Arka ışık"tan kasıt, tavanın ortasındaki tek lamba sanıyorum.

Düzeltme: Özür dileyerek düzeltiyorum; "Işıklar kapalıyken ön ikisini açabilmeyle" ile karıştırmışım...

Yalnız itiraf etmeliyim, önceki aracımdan sonra avize aydınlatması gibi geldi bu bana. Arabanın içi apaydınlık! 2½ yaşındaki kızım gözlerini kapatıyor, o derece... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Canuck    443
Canuck

Ben daha once buna dikkat etmedim ancak kullanim kilavuzuna gore on taraftaki harita lambalarinin dugmesini ON komutuna alinca arka taraf lambalari da yaniyor. Ancak daha sonra on lambalara bassaniz bile, dugme ON komutunda oldugu surece ondeki lambalar kapanmiyor. Yani ozetle sadece arka lambayi yakmak mumkun degil gibi. Daha dogrusu ben kullanim kilavuzunun yalancisiyim :) 5-152 ve 5-153 no'lu sayfalarda aciklanmis.

http://idn.tweddle.com/media/mazda/a99ca_Mazda3_8EF2-EE-15A-TR_Edition1_web_OM_LR.pdf

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.356
İlhan

Ben daha once buna dikkat etmedim ancak kullanim kilavuzuna gore on taraftaki harita lambalarinin dugmesini ON komutuna alinca arka taraf lambalari da yaniyor. Ancak daha sonra on lambalara bassaniz bile, dugme ON komutunda oldugu surece ondeki lambalar kapanmiyor. Yani ozetle sadece arka lambayi yakmak mumkun degil gibi. Daha dogrusu ben kullanim kilavuzunun yalancisiyim :) 5-152 ve 5-153 no'lu sayfalarda aciklanmis.

http://idn.tweddle.com/media/mazda/a99ca_Mazda3_8EF2-EE-15A-TR_Edition1_web_OM_LR.pdf

Ohh nihayet Uğur bey açıklamayı yaptı da, tam olarak ne söylenmek istendiği ortaya çıktı.:D

Hayır 3.nesil Mazda 3'üm olsa, ben inceleyip, kurcalayacaktım.  :fiuw:  :fiuw:

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

Şimdi baktım da...

Tavan lambası tek başına yakılamıyor maalesef.

Ben hepsi kapalıyken ön ikisini açabilmeyi ters hatırlamışım, pardon.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.