Jump to content
NurettinKocak

Mazda 3 Dizel Turbo Hortumu Şişmemesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

NurettinKocak    4
NurettinKocak

yeni bir arıza ile karşınızdayım. Aracın motor soğukken çok fazla titreme yapıyor ve fırfır diye ses çıkarıyor gaza bastıkça. Motor ısındıkça titreme geçiyor bu sefer 1.5 -2 devir arasında motor şakırdamaya başlıyor. Haliyle akabinde tamircime gittim ve Turbo hortumu şişmediğinden bir sorun olduğunu söyledi ve bilgisayara bağlayınca düşük basınç gibi bir uyarı verdi. Şakırdama sesinin ise daha önce aracın tekleme yaparak çalıştığından 4. Silindirin kuru bir şekilde piston bastığını bu nedenle zamanla geçeceğini söyledi. Ben açıkçası 1 aydır evimden çok oto sanayideyim. Şans eseri mi bana rastladı yoksa genel olarak var mı bi problem?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9    379
bosphoruss9

yeni bir arıza ile karşınızdayım. Aracın motor soğukken çok fazla titreme yapıyor ve fırfır diye ses çıkarıyor gaza bastıkça. Motor ısındıkça titreme geçiyor bu sefer 1.5 -2 devir arasında motor şakırdamaya başlıyor. Haliyle akabinde tamircime gittim ve Turbo hortumu şişmediğinden bir sorun olduğunu söyledi ve bilgisayara bağlayınca düşük basınç gibi bir uyarı verdi. Şakırdama sesinin ise daha önce aracın tekleme yaparak çalıştığından 4. Silindirin kuru bir şekilde piston bastığını bu nedenle zamanla geçeceğini söyledi. Ben açıkçası 1 aydır evimden çok oto sanayideyim. Şans eseri mi bana rastladı yoksa genel olarak var mı bi problem?

araç imzanızdaki 2012 mazda3 ise,,o araçta turbo yok,turbo hortumu arızası garip geldi?tabi belki baska biyerinde öle bi parça varsa bilemem..2.nesil mazda 3 kullanan arkadaslar daha yararlı olur kanımca.geçmiş olsn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.756
İlhan

araç imzanızdaki 2012 mazda3 ise,,o araçta turbo yok,turbo hortumu arızası garip geldi?tabi belki baska biyerinde öle bi parça varsa bilemem..2.nesil mazda 3 kullanan arkadaslar daha yararlı olur kanımca.geçmiş olsn

Selam kardeşim, Nurettin arkadaşımız belirtmemiş ama. Kendisinin aracı dizel. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.756
İlhan

2011 yılından bu güne dizel Mazda 3 kullanıcısıyım. 

1.- Bizim dizel araçlar evet biraz gürültülü. Özellikle o ilk çalıştırmada rolantide, değişik farklı bir ses çıkardığı söyleniliyor. 

2.- Bizim dizel araçlarda bu güne kadar yaşanan en sık problem. Baskı balata problemi. Kimisi 15-20 binde kimisi 30-40 bin km'de yaşadı. Bende 102 bin km'de yaşadım bu sıkıntıyı.

Bir önce ki yaşadığın silindir probleminden kaynaklı sıkıntılar yaşıyor olabilirsin. Aracın şu an kaç km'de ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.179
M.E.G

Yaklaşık 40 bin km kullandım. Baskı balata ve maksimum tork devrinde ara sıra önden gelen çızırtı sesi dışında bir problemim olmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NurettinKocak    4
NurettinKocak

Evet araç dizel. Enjektörde sorun var sanırım zaman yokluğundan dolayı arabayı da bırakamıyorum. Araç 62binde. Siemens enjektörleri arabayı belli bi kullanım şekline bağlı kalarak onarabiliyormuşuz. 3. viteste 3bin devire kadar gaza yüklenip sonra 1.5 devire kadar bırakıp tekrar 3bin devire kadar gaza yüklenip ve bu şekilde bir müddet kullanarak belli bir iyileşme sağlayabiliyormuşuz. Ustayla beraber 20 km kadar kullandık gerçekten de iyileşme elde ettim.

Araç kazalı da değil. Usta da şaşırıyor. Şimdiye kadar götürdüğüm tüm ustalar mazdanın gerçekten çok iyi olduğunu kendilerine ekmek yedirmediklerini söylüyorlar. Bana denk geldi sanırım şans işte...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.